Visual Studio LightSwitch w wersji beta do pobrania

Wojciech Kowasz

24.08.2010 10:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wydał wersję beta narzędzia LightSwitch, które będzie częścią pakietu Visual Studio i posłuży do szybkiego tworzenia aplikacji w technologii Silverlight.

LightSwitch, znany wcześniej jako Kitty Hawk, to narzędzie z założenia mające ułatwić i przyspieszyć budowę aplikacji desktopowych, webowych i funkcjonujących w chmurze. Program oferuje wiele gotowych szablonów i "szkieletów" aplikacji, które można wykorzystać do własnych celów. Prosta ma być też sama obsługa LighSwitch, która w większości może ograniczać się do wykorzystywania techniki "przeciągnij i upuść", ale jeśli zachodzi potrzeba będzie można także edytować kod ręcznie, a nawet otworzyć projekt w pełnej wersji Visual Studio. Aplikacje w LightSwitch mogą być tworzone w języku C# lub Visual Basic, dostępna jest także obsługa SQL Server, SQL Azure, SharePoint i Office. Więcej na temat możliwości programu można przeczytać na blogu MSDN.

LightSwitch jest bratem innego wydanego, a raczej wskrzeszonego niedawno narzędzia Microsoftu dla programistów - WebMatrix (na razie w wersji beta). Tamto narzędzie jednak nastawione było na tworzenie aplikacji z interfejsem wykonanym w HTML, tutaj mamy do czynienia z Silverlightem. Finalna wersja LightSwitch ma się pojawić do końca roku. W odróżnieniu od aplikacji WebMatrix niestety LightSwitch nie będzie dostępny za darmo, będzie natomiast wchodzić w skład Visual Studio we wszystkich wersjach: Professional, Premium i Ultimate.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)