Visual Studio ułatwi tworzenie aplikacji pod iOS i Androida

Visual Studio ułatwi tworzenie aplikacji pod iOS i Androida

Visual Studio ułatwi tworzenie aplikacji pod iOS i Androida
19.03.2014 10:53

Microsoft finalizuje negocjacje z Xamarin, które mogą zakończyć się przejęciem lub pozwolą Redmond stać się głównym inwestorem tego młodego startupu. Taki krok pozwoli na ulepszenie i powiększenie możliwości Visual Studio w zakresie tworzenia oprogramowania na urządzenia mobilne.

Xamarin to młoda firma, która stworzyła własne rozwiązanie, pozwalające na tworzenie natywnych aplikacji na Androida czy iOS, bazując na platformie .NET. Dzięki oddzielnemu IDE (Xamarin Studio) lub autorskiemu rozszerzeniu do Visual Studio, programiści .NET mogą wygodnie pisać aplikacje na urządzenia mobilne od Google i Apple. Oprogramowanie od Xamarin pozwala zarówno na wykorzystanie bibliotek .NET, jak i specyficznych frameworków pod konkretne platformy. Kompilowany kod odznacza się wysoką jakością, a wszystko to pisząc w C#, bez dotykania Objective C lub Javy.

Obraz

Współpraca obu firm trwa już od kilku miesięcy. Jeśli wierzyć przeciekom, Microsoft chce jeszcze bardziej zacieśnić współpracę z Xamarin. Pozyskanie takiego oprogramowania i wypracowanie głębszej integracji z Visual Studio będzie olbrzymim plusem dla deweloperów tworzących multiplatformowe aplikacje mobilne. Samo zaś IDE od Microsoftu stanie się wówczas bardziej uniwersalne, podobnie jak i platforma .NET. Taka nowinka może być idealnym punktem kulminacyjnym konferencji BUILD dla deweloperów korzystających z rozwiązań Microsoftu. Spotkanie odbędzie w przyszłym miesiącu w San Francisco, wówczas okaże się, czy przypuszczenia były słuszne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)