Vivaldi 1.6 już jest! Zarządzanie kartami dopieszczone w szczegółach

Vivaldi 1.6 już jest! Zarządzanie kartami dopieszczone w szczegółach

15.12.2016 11:25, aktual.: 15.12.2016 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie minął nawet miesiąc od premiery ostatniej stabilnej wersji przeglądarki Vivaldi, a już pobrać można kolejną, oznaczoną wersją 1.6. Tym razem twórcy przeglądarki skupili się jeszcze bardziej na dopracowaniu aspektu, który pozostaje ich oczkiem w głowie od pierwszych kompilacji, czyli na zarządzaniu i obsłudze kart.

Powiadomienia

Nowością możliwą do odnotowania już po chwili korzystania z nowej wersji Vivaldi są powiadomienia na kartach. Odtąd obok ikony strony, jaka widnieje na jej karcie, wyświetlany jest licznik powiadomień o nowych treściach. Szczególnie przydatne będzie to na przykład w przypadku Twittera czy Facebooka.

Obraz

Co ważne, powiadomienia działają także w przypadku usług pocztowych. Wobec realizacji tego pomysłu trudno mieć zastrzeżenia, zwłaszcza że powiadomienia są wyświetlane także na przypiętych kartach, które nie informują o liczbie nowych treści za pomocą etykiety tekstowej.

Zmiana nazwy grupy

Obraz

Kolejna nowość dotyczy grupowania kart – odtąd po połączeniu wielu kart w grupę, mamy możliwość nadanie jej nazwy. Wystarczy w ustawieniach przeglądarki (Ustawienia > Karty > Opcje Kart > Grupowanie kart) włączyć funkcję zezwalaj na zmianę nazwy grupy kart. Następnie trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na grupę i wybrania zmień nazwę grupy kart, a pojawi się możliwość wpisania w polu dowolnej nazwy.

Wybieranie kart

Zmiany, które opisywaliśmy już przy okazji premiery jednej z migawek dotyczą także sposobu wybierania kart. Odtąd, po przytrzymaniu przycisku Ctrl i dwukrotnym kliknięciu na daną kartę, automatycznie zaznaczone zostaną wszystkie karty, na których wyświetlana jest strona w tej samej domenie. Zostaną one oznaczone na niebiesko i będzie można nimi dowolnie zarządzać po kliknięciu oznaczenia prawym przyciskiem myszy.

Obraz

Jak napisał Jon von Tetzchner na blogu przeglądarki, najlepsze produkty radzą sobie dobrze z dwiema rzeczami: funkcjami i szczegółami. Vivaldi 1.6 przynosi zaś funkcje skupione na szczegółach – mimo że dodatkowe możliwości kart nie są rewolucją, to z całą pewnością ułatwiają zarządzanie kartami i robią to w w przemyślany i wygodny sposób. Najnowsza wersja Vivaldiego jest już w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)