Vivaldi 1.7: rozbudowane narzędzie zrzucania ekranu i nowości w panelach

Vivaldi 1.7: rozbudowane narzędzie zrzucania ekranu i nowości w panelach

Vivaldi 1.7: rozbudowane narzędzie zrzucania ekranu i nowości w panelach
08.02.2017 09:24, aktualizacja: 08.02.2017 10:38

Wczoraj miała miejsce premiera ostatniej testowej migawki przeglądarki Vivaldi, a dziś możemy już pobierać nowe stabilne wydanie przeglądarki Vivaldi 1.7. Po raz kolejny twórcy przeglądarki skupili się przede wszystkim na implementacji nowych funkcji, z których niektóre stanowią już teraz całkiem potężne narzędzie.

Przykład może stanowić funkcja przechwytywania ekranu, jaka została wbudowana w Vivaldiego. Pierwsze proste implementacje pojawiły się w migawkach testowych jeszcze jeszcze w grudniu, w Vivaldim 1.7 zrzuty ekranu zintegrowane są także z panelami.

350194866938210241

A konkretniej z panelem notatek. Możliwe jest zapisane i opatrzenie komentarzem lub linkiem całej strony bądź jej fragmentu, zaś dokonać można tego prosto i wygodnie dzięki panelowi notatek. Narzędzie zrzutów ekranu można także obsługiwać z poziomu paska stanu, a same zrzuty zapisywać także do schowka i wykorzystywać w zewnętrznych aplikacjach.

Ponadto rozwinięto w Vivaldim możliwości obsługi za pomocą poleceń tekstowych: do stabilnego wydania trafiła już funkcja zarządzania dźwiękiem z kart z poziomu wiersza poleceń wywoływanego przyciskiem F2. Nowość stanowi także możliwość wykorzystywania w ten sposób narzędzia przechwytywania ekranu: wystarczy użyć polecenia Przechwyć.

350194866938406849

Użytkownicy Vivaldiego na macOS-ie ucieszą się zapewne z obsługi natywnych powiadomień. Ponadto z pomniejszych nowości należy wymienić mechanizm autouzupełniania domen podczas ręcznego wpisywania adresów, dostępność opóźnionego ładowania czy ukrywania przycisków rozszerzeń. Najnowszą wersję przeglądarki znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)