Vivaldi 1.7 tuż za rogiem – czego oczekiwać po kolejnym wydaniu przeglądarki?

Vivaldi 1.7 tuż za rogiem – czego oczekiwać po kolejnym wydaniu przeglądarki?

Vivaldi 1.7 tuż za rogiem – czego oczekiwać po kolejnym wydaniu przeglądarki?
07.02.2017 17:41

Wielkimi krokami nachodzi premiera kolejnego dużego wydania przeglądarki Vivaldi. Dziś udostępniona została kompilacja 1.7.735.39, która otrzymała status Release Candidate 2, a to dobra okazja do tego, by przyjrzeć się zmianom, które w stabilnym wydaniu zobaczymy wraz z premierą 1.7.

Posłużą do tego opublikowane w ostatnim czasie migawki. Dzięki nim wiadomo między innymi, że rozbudowana zostanie integracja narzędzia przechwytywania ekranu i notatek. Już teraz, w wersji 1.6, załączać można zrzuty ekranu, jednak od kompilacji 1.7.735.27 Vivaldi obsługuje także możliwość dołączania do notatek fragmentów zrzutów. Oczywiście można je dowolnie opisać, załączony zostanie także link.

350194844272191425

Kolejną sporą zmianą, także powiązaną z obsługą paneli, jest dostępność na panelu bocznym historii przeglądania. Obok domyślnych pozycji, jak zakładki, menedżer pobierania notatki, trafi tam też także lista odwiedzonych stron. Dostępna jest tutaj także wyszukiwarka oraz funkcja prezentowania historii z konkretnego dnia. Więcej na temat możliwości, jakie niosą ze sobą panele w Vivaldim, można przeczytać w naszym poradniku.

Dziś natomiast premierę ma kompilacja 1.7.735.39, w której największą zmianę stanowi dostępność nowego silnika wyszukiwania, Startpage.com Wybór nie jest bynajmniej przypadkowy – Startpage umożliwia dostęp do wyników z silnika Google, bez konieczności przekazywania tak wielu danych o użytkowniku, jak to ma w przypadku google.com. Ponadto Starpage nie zbiera także danych o wcześniejszych wyszukiwaniach, przez co lista wyników nie jest jakkolwiek filtrowana.

350194844272388033

To oczywiście tylko najnowsze zmiany, w finalnym wydaniu spodziewać się możemy znacznie więcej. Najnowszą stabilną wersję przeglądarki Vivaldi można pobrać z naszej bazy. W menu Wszystkie wersje dostępna jest także najnowsza migawka o statusie RC2. Termin premiery stabilnej Vivaldiego w wersji 1.7 uzależniony jest od informacji zwrotnej, jednak spodziewać może się jej dosłownie lada dzień.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)