Vivaldi dostępny w wersji 1.2 – tworzenie gestów myszy w rękach użytkowników

Vivaldi dostępny w wersji 1.2 – tworzenie gestów myszy w rękach użytkowników

Vivaldi dostępny w wersji 1.2 – tworzenie gestów myszy w rękach użytkowników
02.06.2016 11:28

Za kilka dni miną trzy miesiące od Vivaldi. Programu nie trzeba zapewne szczegółowo przedstawiać, gdyż możliwościami zaawansowanej konfiguracji szybko zyskał sporą rzeszę użytkowników. Cykl wydawniczy Vivaldiego jest szybki – dziś ukazała się już wersja 1.2

Najważniejszą nowość w nowym Vivaldim stanowią zmiany w obsłudze przeglądarki za pomocą gestów myszy. Użytkownik może bowiem odtąd samodzielnie ustalać gesty i akcje, jakie będą w ten sposób wywoływane. W praktyce wystarczy przejść w ustawieniach do panelu „Mysz”.

Następnie konieczna jest modyfikacja „szybkich komend”. Tam możliwe będzie ustawienie jednej z kilkunastu akcji. Po prawej stronie widoczne jest kwadratowe pole, na którym można wykonać gest, który zostanie następnie zapisany. Twórcy przeglądarki przygotowali nawet krótki film instruktażowy:

How to create Mouse Gestures in Vivaldi

Pozostałe nowości to raczej drobne usprawnienia, które jednak mogą okazać się niezwykle przydatne. Mowa na przykład o szerszym zakresie przybliżenia (20% – 500%) możliwym do ustawienia indywidualnie na każdej karcie, czy możliwości wczytywania dowolnej strony na nowej karcie. Pojawiły się także nowe skróty klawiszowe: kombinacja Alt + Enter otwiera żądany adres w nowej karcie, a Alt + Enter + Shift w nowej karcie w tle. Pełna lista zmian dostępna jest na oficjalnej stronie przeglądarki.

Na razie nowa wersja Vivaldi nie trafiła jeszcze do kanału aktualizacji, jednak ma się to stać jeszcze dziś. Najnowszą wersję programu w wersji na OS X-a można oczywiście znaleźć już w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)