Vivaldi z aktualizacjami Delta – kolejne migawki w mgnieniu oka

Vivaldi z aktualizacjami Delta – kolejne migawki w mgnieniu oka

Vivaldi z aktualizacjami Delta – kolejne migawki w mgnieniu oka
07.10.2016 15:41, aktualizacja: 08.10.2016 18:31

Dostępna jest już najnowsza migawka przeglądarki Vivaldi, oznaczona numerem 1.5.627.3. Jest ona dość specyficzna, gdyż w pytaniu o nowości w tej kompilacji, a konkretniej w procesie aktualizacji, nie należy używać zaimka co?, lecz jak?. Kolejne migawki Vivaldiego będą bowiem odtąd dystrybuowane w modelu nazwanym Delta.

W pierwszej kolejności aktualizacje Delta są dostępne na Windowsie. Trwają już jednak prace nad ich dostępnością zarówno na macOS-ie, jak i Linuksie, choć twórcy przeglądarki nie precyzją konkretnego terminu. Niewykluczone, że przyjdzie na to nieco poczekać, gdyż z oficjalnego komunikatu obwieszczającego dostępność nowej migawki, wynika, że Windows jest raczej platformą testową, niż pierwszą platformą obsługującą aktualizację Delta bezproblemowo.

Nie zmienia to faktu, że już dziś mechanizm działa bez zarzutu. Priorytetem jest oczywiście przyśpieszenie pobierania kolejnych aktualizacji. W modelu Delta pobierane będą bowiem nie całe kolejne kompilacje, a jedynie fragmenty różnicujące kolejne dwie. Dzięki temu możliwe było zredukowanie ilości pobieranych danych z nawet kilkudziesięciu megabajtów do paczek, które nie przekraczają wielkością pojemności 3,5-calowej dyskietki.

Zapewnienia producenta pozostają zapewnieniami producenta, jak jednak nowy model sprawuje się w praktyce? Trzeba przyznać, że różnica jest ogromna. W ramach testów postanowiliśmy zaktualizować do udostępnionej dziś migawki wersję 1.5.618.8. Pobranych zostało 39,6 MB, co zajęło ponad 21 sekund.

Następnie postanowiliśmy zainstalować wersję 1.5.626.8 – jej aktualizacja do 1.5.627.3 to pierwsza realizowana w ramach Delty. Z całego serca chcielibyśmy poinformować, ile czasu zajęła aktualizacja, ale (z ręką na tymże sercu!) nie zdążyliśmy uruchomić stopera.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)