VMware Fusion 3.1 szybszy i z licznymi usprawnieniami

VMware Fusion 3.1 szybszy i z licznymi usprawnieniami

26.05.2010 11:05

Firma VMware wydała kolejną wersję swojego programu Fusion 3.1. To popularne narzędzie pozwalające uruchamiać maszyny wirtualne na systemie Mac OS X.

VMware Fusion jest przydatnym programem dla osób, które chciałyby uruchomić w Mac OS X inny system operacyjny - Linuksa, NetWare, Solaris czy BSD. Aplikacja osiąga szczyt możliwości, kiedy zainstalujemy system Windows (XP, Vista, 7). Dzięki specjalnemu trybowi pracy, okna programów systemu-gościa będą się zachowywać identycznie jak okna Mac OS X. Oznacza to, że można je uruchamiać i minimalizować bezpośrednio z Docka, a także operować nimi za pomocą Exposé. Dzięki obsłudze DirectX 9.0 możliwe jest korzystanie z licznych gier komputerowych dostępnych dla systemu Windows.

Zdaniem producenta, Fusion 3.1 jest o 35% szybszy od wcześniejszego wydania, podczas gdy prędkość wyświetlania grafiki w 3D wzrosła nawet pięciokrotnie. Wprowadzone zmiany pozwalają na szybsze uruchamianie aplikacji i przywracanie systemu z uśpienia. Poprawiono również obsługę urządzeń podłączanych za pośrednictwem USB. Teraz użytkownik może wybierać, czy podłączonego pendrive’a chce otworzyć w Mac OS X, czy też w wirtualnym systemie Windows. Pojawiła się również obsługa większych wirtualnych maszyn z dyskiem od 950 GB do 2TB. Fusion 3.1 pozwala na instalację najnowszych wersji systemów-gości: RHEL 5.4, SUSE Linux 11 SP1, Ubuntu 8.0.4.4 i Ubuntu 10.04.

Jak poinformował producent, aktualizacja do wersji 3.1 dla posiadaczy Fusion 3 jest darmowa, natomiast nowi klienci mogą nabyć program za 79,99 dolarów. Najnowszą stabilną wersję programu VMware Fusion 3.1 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Wirtualizacja.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)