VMware Fusion 4 z możliwoscią instalacji OS X Lion

VMware Fusion 4 z możliwoscią instalacji OS X Lion

14.09.2011 15:57

Ukazało się nowe wydanie programu pozwalającego tworzyć maszyny wirtualne na Makach. W VMware Fusion 4 pojawiła się obsługa najnowszego systemu firmy Apple — OS X Lion.

Niedługo po wydaniu Parallels Desktop 7 na rynek wchodzi konkurencyjne rozwiązanie firmy VWware. Co znajdziemy w najnowszej wersji programu do wirtualizacji systemów? Oprócz integracji z OS X Lion pojawiły się takie funkcje jak ułatwione zmienianie rozmiaru dysku, obsługa funkcji przenieś-upuść podczas instalacji czy prostsza migracja z PC na Maka. Poprawiono również ogólne działanie VMware Fusion 4. Po wprowadzeniu zmian w licencji przez firmę Apple użytkownicy mogą teraz instalować na wirtualnej maszynie również system Mac OS X, który jest oficjalnie wspierany przez VMware. .

Kolejne ciekawe funkcje z jakich skorzystają użytkownicy VMware Fusion 4 to między innymi obsługa Boot Camp (instalacja systemu Windows na komputerze Mac z procesorem Intela, tzw. dual boot), migracja z produktów firmy Parallels, a także możliwość korzystania z VMware Fusion Learning Center. Jak informuje producent, najnowsza wersja programu znacznie lepiej obsługuje grafikę 3D — nawet do 2,5 raza szybciej niż poprzednie wydanie. Poprawiono też obsługę OpenGL 2.1 i DirectX 9.0c Shader Model. Pojawiła się funkcja pauzy, dzięki której możemy wstrzymać prace systemu, a także integracja gestów między systemami Windows i Mac OS X.

Pełna wersja Fusion 4 kosztuje w promocji do końca tego roku 50 dolarów. Klienci, którzy kupili wcześniejsze wydanie programu (od 20 czerwca) otrzymują aktualizację za darmo. Wersję testową Fusion 4 można pobrać z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Wirtualizacja.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)