VMware Workstation 7.1 RC do pobrania

05.05.2010 18:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma VMware udostępniła wersję kandydującą kolejnej odsłony swojego flagowego produktu do desktopowej wirtualizacji - Workstation 7.1.

VMware Workstation to wieloplatformowa aplikacja stworzona z myślą o wirtualizacji wielu systemów operacyjnych. Program obsługuje oprogramowanie począwszy od wczesnych edycji systemów Windows, przez Linuksa, Solarisa, kończąc na NetWare i BSD. Narzędzie świetnie radzi sobie z obsługą wszelkiego rodzaju urządzeń i peryferii, także tych podpiętych pod porty COM i USB. W programie wprowadzono wiele ułatwień jak choćby możliwość swobodnego przenoszenia danych pomiędzy hostem, a komputerem wirtualnym na zasadzie metody przeciągnij i upuść. Na uwagę zasługuje również fakt, że aplikacja jako jedna z nielicznych, dzięki drobnej modyfikacji pliku wybranej maszyny wirtualnej, pozwala na obsługę akceleracji 3D.

Wersja kandydująca Workstation 7.1 nie różni się specjalnie od bety, którą udostępniono w połowie marca tego roku. Od tego czasu wprowadzono zmiany w grafice - poprawiono obsługę DirectX 9 i OpenGL 3D. Kolejne zmiany dotyczą nowej wersji narzędzia OVF Tool 2.0. Dzięki niemu można teraz importować i eksportować urządzenia spakowane w OVF. Poprawione zostały elementy interfejsu użytkownika odpowiedzialne za zarządzanie pamięcią. Dodano również obsługę najnowszej wersji systemu Ubuntu 10.04 i RHEL 5.5.

Najnowszą wersję Workstation 7.1 RC można pobrać z naszego vortalu dla systemów Windows i Linux. Aby skorzystać z wersji testowej, należy podać klucz M148Z-H010J-H8T8C-0JAUK-ADM4C. Dzięki niemu można korzystać z aplikacji do 15 lipca. Przypominamy, że nadal jest to jeszcze wydanie potencjalnie niestabilne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także