Volumouse 2 beta - niewielki program do sterowania dźwiękiem

Volumouse 2 beta - niewielki program do sterowania dźwiękiem

29.03.2011 13:26, aktualizacja: 29.03.2011 13:55

W bazie programów naszego portalu pojawiła się nietypowa aplikacja — Volumouse 2 beta. Umożliwia ona kontrolę dźwięku w systemie Windows za pomocą rolki myszki.

Do czego służy Volumouse, dowiemy się już z nazwy programu. Jest to niewielkie narzędzie umożliwiające kontrolę głośności, kanałów czy nawet okien programów za pomocą myszki. Przede wszystkim pozwala na ustawianie natężenia dźwięku przy użyciu rolki. W podobny sposób można zmieniać jasność ekranu, jak również kontrolować odtwarzacz multimedialny (Windows Media Player, VLC Player czy iTunes). Aplikacja oferuje też bardziej zaawansowane funkcje, jak wyciszenie bądź zmiana natężenia na przykład tylko jednego kanału, jedynie wysokich tonów albo tylko basów. O poszczególnych funkcjach decyduje użytkownik, wybierając je z okna programu, który zagnieżdża się w zasobniku systemowym. Ustawienia przez nas wprowadzone mogą być eksportowane do pliku, dzięki czemu można je wykorzystać później, bądź przenieść na inny komputer. Inne funkcje Volumouse to uruchamianie programu podczas logowania, wczytywanie konfiguracji czy przypisywanie akcji do pozostałych przycisków myszy.

W najnowszej wersji programu skupiono się przede wszystkim na udostępnieniu obsługi dla architektury 64-bitowej. Volumouse może teraz obsługiwać zarówno aplikacje 64-bitowe jak i 32-bitowe, bez konieczności uruchamiania dwóch wersji programu. Użytkownik może również tworzyć własne nazwy dla reguł, a także korzystać ze skrótów klawiszowych. Pełna lista zmian dostępna jest na blogu producenta. Twórca programu ostrzega, że wersja beta Volumouse 2 może działać niestabilnie.

Narzędzie można pobrać z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia systemowe. Dostępna jest też starsza, stabilna wersja programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)