Volvo Polestar 2 – Android, Sklep Play z aplikacjami i Mapy Google. Tak, to będzie samochód

Volvo Polestar 2 – Android, Sklep Play z aplikacjami i Mapy Google. Tak, to będzie samochód

VOLVO CONCEPT 40.2 (fot. Volvo)
VOLVO CONCEPT 40.2 (fot. Volvo)
03.12.2018 18:05, aktualizacja: 03.12.2018 18:16

Volvo zamierza zrezygnować z własnego systemu infotainment, który zostanie zastąpiony przez Androida. Tak, w samochodach szwedzkiego producenta znajdzie się oprogramowanie mocno zbliżonego do tego, które instalowane jest na smartfonach. Pierwszym modelem z Androidem ma być Polestar 2.

W maju poznaliśmy plany Volvo dotyczące wprowadzenia systemu operacyjnego bazującego na Androidzie. Nie będzie to nakładka w stylu Android Auto, ale pełny Android wraz z dostępem do najważniejszych usług Google. Z poziomu ekranu w samochodzie otworzymy sklep z aplikacjami Google Play, nawigację Mapy Google, a do obsługi głosowej będzie wykorzystywany Asystent Google.

VOLVO CONCEPT 40.2 (fot. Volvo)
VOLVO CONCEPT 40.2 (fot. Volvo)

Raczej nie będzie to Android w identycznej wersji jak na smartfonach. System zostanie odpowiednio skrojony pod obsługę przez kierowcę. Spodziewać można się również dodatkowych opcji, które pozwolą na sterowanie wybranymi funkcjami samochodu. Do zalet nowego rozwiązania ma należeć m.in. integracja z pozostałymi urządzeniami (np. smartfonami z Androidem) i usługami Google. Jak najbardziej możliwe, że bezpośrednio z systemu w samochodzie będzie można korzystać ze Spotify i wielu innych usług, bez konieczności łączenia się ze smartfonem,

Jak informuje serwis Automotive News, pierwszym samochodem w portfolio szwedzkiej firmy, który zaoferuje Androida, będzie Polestar 2. Samochód ma być konkurentem dla Tesli. Mówimy więc o skomputeryzowanym i elektrycznym aucie o świetnych osiągach. Polestar 2 będzie wyposażony w silnik elektryczny generujący imponujące 405 KM. Z kolei maksymalny zasięg na jednym ładowaniu ma wynosić 560 km. Wciąż nie poznaliśmy dokładniejszych informacji o nowym modelu Volvo. Wiemy tylko jeszcze, że ma bazować na koncepcyjnym modelu 40.2.

Najpewniej Android trafi także do już produkowanych samochodów – nowego XC90, XC60, XC40, S90/V90 i niedawno wprowadzonego S60/V60. Wszystkie te modele posiadają bardzo zbliżony system multimedialny, którego centrum stanowi duży, pionowy wyświetlacz. Do obsługi wykorzystywany jest przede wszystkim dotykowy ekran. Nie powinno więc być problemów z wdrożeniem nowego interfejsu.

Android w samochodach Volvo ma całkowicie zastąpić obecny system. W związku z tym, trafi również do przyszłych pojazdów. Co ciekawe, na podobne rozwiązanie mogą zdecydować się także inni producenci – Renault, Nissan i Mitsubishi mają już prowadzić rozmowy Google. Android w autach wspomnianych trzech producentów ma zadebiutować w 2021 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)