VTS.Bike – polska aplikacja dla rowerzystów hitem w Google Play

VTS.Bike – polska aplikacja dla rowerzystów hitem w Google Play13.05.2016 13:17
VTS.Bike – polska aplikacja dla rowerzystów hitem w Google Play

W ostatnim czasie w bardzo szybkim tempie popularność zdobywa polska aplikacja przeznaczona na urządzenia z Androidem i skierowana do rowerzystów, VTS.Bike. Niedawno twórcy odnotowali kolejny sukces i pochwalili się, że ich aplikacja zajęła 28 miejsce na liście najlepszych aplikacji sportowych w sklepie Google Play.

Trzeba przyznać, że funkcjonalność VTS.Bike.Bike jest bardzo szeroka, jednak umiarkowanie idzie to w parze z przejrzystością interfejsu. Ogólnie rzecz biorąc nie ma on zbyt wiele wspólnego z dzisiejszymi standardami, a jasne tło sprawia, że niektóre elementy są słabo widoczne. Wygodnie natomiast sprawują się główne elementy nawigacyjne w postaci dużych kafelków.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

To właśnie na nich są wyświetlane informacje zostają informacje dotyczące rowerowej wycieczki zebrane za pomocą smartfonowych czujników. Możemy zatem zyskać wgląd do prędkości jazdy (bieżącej, uśrednionej i maksymalne), pokonanego dystansu, czasu jazdy, a nawet wysokości nad poziomem morza, na jakiej znajduje się cyklista.

Ponadto VTS.Bike posiada pewien aspekt społecznościowy. U dołu interfejsu znajduje się bowiem belka, na której można między innymi zarejestrować konto. Tamże można założyć dziennik wycieczek, gdzie możliwe jest dodawanie zdjęć oraz opisywanie odwiedzonych miejsc. Z innymi użytkownikami można wymienić się wiadomościami, polecić im trasę, a nawet udostępnić swoje położenie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja oferuje także całkiem zaawansowane i zróżnicowane możliwości eksportowania zebranych statystyk w formie wykresów. Możliwy jest zapis na serwerach VTS.Bike w formatach CSV, GPX i KLM. Program posiada także rozbudowane menu konfiguracyjne, gdzie można także określić swoje warunki fizyczne w celu wyświetlania informacji o spalonych kaloriach.

Aplikacja, mimo że nie prezentuje się najefektowniej, to może stanowić całkiem zaawansowanego towarzysza rowerowej wycieczki i odpowiednik aplikacji pokroju Endomondo dla cyklistów. VTS.Bike można znaleźć w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)