Vue 8 Infinite i xStream w domu bezpłatnie

Vue 8 Infinite i xStream w domu bezpłatnie

16.12.2009 14:28, aktualizacja: 16.12.2009 17:54

Firma e-on software udostępniła wersje PLE swoich flagowych produktów - Infinite i xStream - przeznaczonych do kreowania wirtualnych krajobrazów. Z zalet profesjonalnego rozwiązania będą więc mogli w skorzystać amatorzy ponieważ skrót PLE oznacza wersję edukacyjną (Personal Learning Editions) dostępną dla wszystkich, którzy nie wykorzystują rozwiązania do komercyjnych zastosowań. Wersja ta jest dostępna zupełnie bezpłatnie, komercyjna wersja kosztuje ok. 4 tys. zl.

Vue 8 to znakomita aplikacja przeznaczona do tworzenia, animacji i renderingu trójwymiarowych krajobrazów. Doskonałe narzędzie dla profesjonalistów pozwalające na tworzenie scenerii w zasadzie nie rozróżnialnych z realnymi fotografiami czy zapisem wideo. Wersja ósma została wzbogacona o sporo udogodnień zwiększających wydajność (m. in. nowy silnik OpenGL), a także ułatwiających tworzenie realistycznych, rozbudowanych scen - nowy edytor terenu czy silnik Ecosystem, który pozwala na wyrendereowanie dowolnej liczby obiektów z referencyjnego modelu. Warto zaznaczyć, że sceny tworzone w Vue zobaczyć można w takich produkcjach jak: Piraci z Karaibów II, Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki czy też ostatnim Terminatorze.

Wersja PLE dostępna jest dla platform Windows i MacOS X dwóch odmianach: Infinite (samodzielna aplikacja) i xStream (dodatek do 3ds Max, Maya, LightWave, Cinema 4D i Softimage). Wersja PLE nie różni się funkcjonalnie od komercyjnej poza brakiem możliwości renderowania sieciowego oraz znakiem wodnym na renderze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)