W BMW smartfon zastąpi kluczyki. Świetny pomysł, dopóki się nie rozładuje

W BMW smartfon zastąpi kluczyki. Świetny pomysł, dopóki się nie rozładuje

W BMW smartfon zastąpi kluczyki. Świetny pomysł, dopóki się nie rozładuje
27.02.2018 16:01

Właściciele BMW będą mogli niebawem zapomnieć o noszeniu kluczyków. Nowa funkcja w mobilnej aplikacji zmieni ich smartfony w cyfrowe kluczyki. Pięknie i nowocześnie, ale jeśli smartfon się rozładuje, to do domu wrócą pieszo lub taksówką.

BMW już od dłuższego czasu szuka sposobu, który uczyniłby kluczyki do samochodu nowocześniejszymi. Efektem tych prac są kluczyki dodawane w opcji do nowych aut bawarskiej marki. Mieliśmy je przyjemność testować. Wyposażone są one w dotykowy wyświetlacz, który zapewnia dostęp do danych o samochodzie (spalanie czy pozostały zasięg), a także umożliwia zdalnie parkowanie.

Bawarczycy postanowili jednak pójść o krok dalej. Na targach MWC w Barcelonie, BMW ogłosiło funkcję cyfrowego kluczyka – Digital Key. W założeniach ma on wyeliminować klasyczne kluczyki. Wystarczy wyłącznie smartfon z zainstalowaną aplikacją BMW Connected, by nie tylko otworzyć samochód, ale również po położeniu smartfonu na bezprzewodowej ładowarce, móc odpalić silnik. Nowa funkcje będzie jednak ograniczona tylko dla wybranych użytkowników BMW. Skorzystają z niej właściciele nowych aut marki, którzy posiadają smartfony Samsunga. Pierwsze wdrożenie będzie miało miejsce w lipcu tego roku.

Post udostępniony przez Mateusz Budzeń (@mbudzen_official) Maj 20, 2017 o 12:24 PDT

BMW umożliwi wykonanie do 5 kopii cyfrowego kluczyka, by z funkcji mogli korzystać pozostali kierowcy danego egzemplarzu samochodu. Przyznajemy, że nowość brzmi interesująco. Pojawiają się jednak dwa problemy – bezpieczeństwo i pojemność akumulatora. Druga kwestia dotyczy sytuacji, gdy smartfon się rozładuje. Wówczas otworzenie BMW bez kluczyka będzie niemożliwe. Udało się tego jednak uniknąć w nowych kluczykach, bowiem w nich tylko wyświetlacz i dodatkowe funkcje wymagają naładowanego akumulatora. Z kolei otwieranie, zamykanie czy możliwość uruchomienia silnika, zrealizowana jest jak w tradycyjnym kluczyku. Niestety, wdrożenie takiej funkcjonalności do smartfona jest niemożliwe.

Sama możliwość otworzenia samochodu nie będzie jednak nowością. Była już wcześniej możliwa w aplikacji BMW ConnectedDrive. Nie wystarczy jednak sam smartfon, by móc zdalnie otworzyć samochód. Aplikacja jest dodatkowo zabezpieczona kodem PIN. Warto dodać, ze otworzenie możliwe jest również z poziomu smartwatcha połączonego ze smartfonem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)