W Kędzierzynie-Koźlu powstanie klasa o profilu „e-sport i tworzenie gier”

W Kędzierzynie-Koźlu powstanie klasa o profilu „e‑sport i tworzenie gier”

W Kędzierzynie-Koźlu powstanie klasa o profilu „e-sport i tworzenie gier”
29.04.2015 17:51, aktualizacja: 06.11.2015 10:56

Gracze, którzy ubolewają, że w polskich szkołach kwestia e-sportu czy w ogóle gier komputerowych, jest traktowana po macoszemu, wkrótce będą mogli zweryfikować swoje poglądy. Zespół Szkól Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu ma zamiar uruchomić klasę w zawodzie technik-informatyk z rozszerzeniem „e-sport i tworzenie gier”.

Aktualnie kierujący placówką są na etapie konsultacji z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz pozyskiwania środków finansowych. Warto zaznaczyć, że przedsięwzięcie nie ma na celu stworzenia klasy, w której nauczanie będzie skupiało się tylko na e-sporcie. Uczniowie będą uczestniczyć we wszystkich kursach, jakie przewiduje program dla profilu technik-informatyk, a zajęcia dotyczące gier będą realizowane ponadprogramowo.

Obraz

ZSTiO w Kędzierzynie-Koźlu ma zamiar nauczać także o tworzeniu gier. Uczniowie będą mogli zdobyć wiedzę między innymi na temat wiodących silników gier, jak Unity i Unreal Engine.

Docelowo z klas z rozszerzeniem „e-sport i tworzenie gier” będą wyłonieni uczniowie, którzy zostaną członkami e-sportowych drużyn. Według wypowiedzi udzielonej serwisowi allplay.pl przez Adama Bugla, nauczyciela w ZSTiO, docelowo mają zostać sformowane trzy drużyny. Nad ich poziomem mają czuwać organizacje e-sportowe i najlepsi polscy zawodnicy, którzy wstępnie zadeklarowali już chęć wspierania inicjatywy.

Według wstępnych planów dodatkowe godziny lekcyjne dotyczące e-sportu będą dotyczyć tylko Counter-Strike'a: Global Offensive. Jednocześnie podkreślana jest potrzeba wsparcia ze strony organizacji e-sportowych, a także doświadczonych i utytułowanych graczy. Chodzi przede wszystkim o wsparcie merytoryczne – sami pomysłodawcy podkreślają, że w szkole brakuje osób, które mogłyby na wysokim poziomie prowadzić zajęcia dotyczące grania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)