W lipcu 2011 koniec programu licencjonowania Select

W lipcu 2011 koniec programu licencjonowania Select

Wojciech Kowasz
17.03.2010 11:49

Microsoft poinformował, że w lipcu 2011 roku program licencjonowania grupowego Select dla firm zostanie wycofany i zastąpiony przez ogłoszony jakiś czas temu program Select Plus.

Programy licencjonowania grupowego skierowane są do firm posiadających już od kilku komputerów i umożliwiają hurtowe, a w związku z tym tańsze i łatwiejsze nabycie licencji na oprogramowanie Microsoftu lub ich okresową dzierżawę. Program Select dedykowany jest średnim i dużym przedsiębiorstwom. Od października 2008 roku dostępna jest ulepszona wersja tego programu o nazwie Select Plus. Ulepszenie polega na zawieraniu kontraktu na czas nieokreślony, wydłużeniu obowiązywania umów Software Assurance dla zakupionych produktów do trzech lat, a także zmianie modelu płatności i innych uproszczeniach formalnych. Szerzej o zmianach pisaliśmy przy okazji wprowadzenia programu.

Microsoft zaleca firmom posiadającym umowy Select migrację do wersji Plus - co ważne, firmy będą mogły wówczas zachować aktualny poziom cen wynikający z liczby zakupionych dotychczas licencji. Jeśli jednak firma nie zdecyduje się na migrację, nadal po 1 lipca 2011 będzie mogła odnawiać umowę na starych zasadach. Jedynie nowe umowy zawierane po tym terminie będą musiały być podpisywane w wariancie Plus. Oczywiście Select to nie jedyny program licencjonowania grupowego Microsoftu. Nadal dostępne i bez zmian pozostają takie programy jak Otwarta Licencja, Open Value czy Enterprise Agreement, a także ich akademickie odpowiedniki. Więcej informacji o licencjonowaniu grupowym można znaleźć na polskich stronach Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)