W nowych wrocławskich autobusach też naładujesz telefon

W nowych wrocławskich autobusach też naładujesz telefon

W nowych wrocławskich autobusach też naładujesz telefon
22.04.2015 16:37

Po wrocławskich przystankach przyszła pora na pojazdy MPK. Na kilku liniach kursować będą kolejne autobusy wyposażone w gniazdka USB, z których będzie można naładować telefony lub inne urządzenia. Trzeba tylko mieć ze sobą odpowiedni kabel.

Pod koniec ubiegłego roku MPK podpisało umowę z firmą ITS Michalczewski na obsługę kilkunastu linii autobusowych w mieście. Dzięki temu na ulice wyjedzie 69 nowych autobusów. W większości będą to niskopodłogowe modele MAN Lion's City G oraz Solaris Urban Alpino, nowoczesne, klimatyzowane, wyposażone w systemy informacji pasażerów, biletomaty i z gniazdkami USB, pozwalającymi na ładowanie urządzeń. Takie same ładowarki można już znaleźć w wielu Solarisach, kursujących między wrocławskimi przystankami. W ubiegłym roku MPK zapowiadał możliwość montowania ładowarek w kolejnych autobusach, jeśli pasażerowie będą chętnie z nich korzystać. Najwyraźniej tak jest.

Zdjęcia MPK Wrocław
Zdjęcia MPK Wrocław

Ładowarki zostaną zamontowane na polecenie wrocławskiego MPK. Po dwie z dwoma gniazdkami znajdą się w autobusach przegubowych, jedna znajdzie się w każdym pojeździe klasy „solo”. Docelowo w każdym autobusie będzie można doładować telefon, a gniazdka USB mają być nieodłącznym elementem przestrzeni pasażerskiej. Rzecznik prasowy MPK Wrocław, pani Agnieszka Korzeniowska, zapewnia, że MPK dba o obecność ładowarek we wszystkich nowych pojazdach i zwraca uwagę na nie przy wszystkich przetargach i umowach.

15 czerwca na ulice Wrocławia wyjedzie kolejna partia autobusów z ładowarkami USB. Firma ITS Michalczewski zapowiada, że do października wszystkie 69 będzie już kursować, mimo że termin uruchomienia współpracy mija 15 grudnia. Obsługiwane linie to: A, 100, 110, 113, 114, 119, 120, 125, 128, 140, 145, 146, 147, 149, 406, 409 i 612.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)