W nowym serwisie Microsoftu stworzysz własną aplikację na opaskę Band

W nowym serwisie Microsoftu stworzysz własną aplikację na opaskę Band

10.07.2015 12:04, aktual.: 10.07.2015 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wiele uwagi i środków poświęca w ostatnim czasie swoim opaskom Microsoft Band. Dzięki dodatkowym inwestycjom możliwe było stworzenie narzędzia, które może rozszerzyć funkcjonalność urządzenia o tworzone przez użytkowników i spersonalizowane czytniki kanałów RSS.

Korporacja uznała, że oferowanie użytkownikom funkcji sprowadzających się do asystowania podczas aktywności fizycznych i monitorowania ich to na na dzisiejszym rynku urządzeń ubieralnych zbyt mało. W związku z tym uruchomiono serwis, w którym można w czterech krokach stworzyć własną aplikację. Jej zastosowanie będzie się ograniczać do wyświetlania nagłówków z wybranej przez użytkownika strony.

Obraz

Pierwszym krokiem jest wybranie jednego z sześciu dostępnych układów, w jakim wyświetlane będą dane z kanału. Następnie należy podać do niego ścieżkę. W kolejnym kroku, dzięki prostemu edytorowi, można metodą „przeciągnij i upuść” doprecyzować wygląd wyświetlanego nagłówka. Ostatnim etapem jest wybranie kolorystki, nazwy kafelka, wprowadzenie informacji o programie i wczytanie ikony.Trudno oczywiście traktować taki program jako pełnoprawny czytnik RSS – możliwe jest wyświetlanie tylko jednego kanału.Jeżeli użytkownik chce na swojej opasce śledzić kilka RSS-ów, konieczne jest stworzenie w serwisie kilku aplikacji.

Nie jest to jedyny zabieg Microsoftu w celu zwiększenia liczby aplikacji na opaskę. Niezależnym deweloperom udostępniono także API, które pozwoli im na uzyskanie danych z Microsoft Health. Od teraz ich programy będą mogły korzystać z informacji biometrycznych czy szczegółów dotyczących na przykład trasy biegu użytkownika Microsoft Band.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)