W Polsce debiutuje Truphone, wirtualny operator walczący z roamingiem i wieloma kartami SIM

W Polsce debiutuje Truphone, wirtualny operator walczący z roamingiem i wieloma kartami SIM

27.09.2013 12:00

Grono operatorów komórkowych działających w naszym kraju znów się powiększyło. Wczoraj działalność w Polsce, Niemczech i Hongkongu, rozpoczął międzynarodowy, wirtualny operator Truphone. W jego ofercie znajdziemy między innymi abonamenty międzynarodowe, kierowane przede wszystkim do podróżujących przedsiębiorców. Wcześniej działał w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Holandii i Australii, zaś sieć Truphone obejmuje 220 krajów, w których zapewnia stały zasięg. Steve Robertson, prezes Truphone, twierdzi, że jest to pierwsza i jedyna globalna sieć bez granic.

Sposób działania operatora jest bardzo ciekawy. Nie liczy on na podbicie każdego rynku osobno, ale poszukuje klientów, którzy dużo podróżują w interesach. W 7 krajach należących do Truphone Zone abonenci mogą korzystać z Internetu, SMS-ów i połączeń bez dodatkowych opłat roamingowych. Ponadto, operator oferuje międzynarodowe karty SIM, do których można przypisać kilka (maksymalnie 8) zagranicznych numerów. Zależnie od kraju, mogą przy logowaniu do sieci dostępnych operatorów przyjmować lokalny numer telefonu, co pozwala to na komunikację po lokalnych stawkach w obie strony. Towarzyszy im system Smart Caller ID, dzięki któremu numer, jaki zobaczy odbiorca połączenia od abonenta Truphone, będzie zawsze właściwy dla danego kraju, bez względu na to, gdzie akurat przebywa dzwoniący. Oddzwaniając na niego bądź wysyłając SMS również nie trzeba będzie przejmować się opłatami za połączenie międzynarodowe.

Obraz

W ofercie Truphone (PDF) znajdziemy tylko pakiety dla różnej wielkości firm oraz wachlarz dodatkowych usług, jak całodobowe wsparcie, specjalne warunki dla transferu danych przez usługi BlackBerry, korzystniejsze rozliczenia między krajami europejskimi spoza Truphone Zone i tak dalej. Warto zwrócić także uwagę na abonamenty Truphone Polska, z których najtańszy kosztuje 25 złotych netto (300 minut, 300 SMS-ów, 1GB danych). Warto także zwrócić uwagę na aplikacje VoIP wydaną przez operatora.

W Polsce operator działać będzie jako operator wirtualny na infrastrukturze P4 i będzie korzystał z krajowego roamingu P4 w T-Mobile.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)