W Polsce rozwija się telewizja mobilna — Play testuje, Multimedia Polska udostępnia aplikacje

W Polsce rozwija się telewizja mobilna — Play testuje, Multimedia Polska udostępnia aplikacje

12.08.2013 15:57, aktualizacja: 12.08.2013 18:14

Operatorzy telekomunikacyjni coraz wyraźniej doceniają potencjał telewizji wysyłanej bezpośrednio na urządzenia przenośne oraz usług VoD, co owocuje oczywiście nowymi ofertami.

Do grona posiadających swoją mobilną telewizję operatorów kablowych dołączyła Multimedia Polska z aplikacją towarzyszącą platformie mmTV.pl. Aby z niej skorzystać należy na stronie mmTV.pl, na której można znaleźć także listę dostępnych kanałów telewizyjnych, ramówkę oraz kolekcję filmów, które można „wypożyczyć”, można także powiązać konto z kontem abonenta Multimedia Polska i uzyskać dostęp do wygodniejszych płatności. Aplikacje dostępne są dla Androida , iOS i Samsung Smart TV. Filmy z VoD na smartfony i tablety pobierane są w kontenerze MP4, zakodowane H.264+AAC 80 kbit/s, rozdzielczość maksymalna obrazu to 1280×720@25. Jakość materiału, jaką otrzymamy, zależy od obciążenia sieci.

350040203404208065

Szczególnie ciekawie zapowiada się usługa testowana właśnie przez Play — TV.Play.pl. Operator w ubiegłym tygodniu rozpoczął testy aplikacji dla urządzeń z systemem Android 4.0 lub nowszym, która przyjętym do programu pilotażowego abonentom umożliwia oglądanie filmów z wypożyczalni VoD, kanałów telewizyjnych oraz kamer z miast oraz ciekawych punktów w kraju (na przykład z Gubałówki). Testowana jest również aplikacja na system Windows, a wypowiedzi w komentarzach na blogu Play sugerują, że inne platformy mobilne nie zostaną zapomniane. Na razie Play nie podaje terminu uruchomienia usługi dla wszystkich abonentów.

Warto zaznaczyć, że podobne aplikacje wydana przez Orange (Telewizja Tu i Tam) czy UPC (UPC TV Polska) zbierają skrajne oceny. Zobaczymy, czy Play i Multimedia Polska poradzą sobie lepiej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)