W Polsce sprzedano milion smartfonów z Windows Phone — czy na pewno?

W Polsce sprzedano milion smartfonów z Windows Phone — czy na pewno?

08.10.2013 21:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podaje Microsoft Polska, pod koniec września w naszym kraju sprzedano milionowe urządzenie z systemem Windows Phone. Dodatkowo firma pochwaliła się, że z danych IDC wynika, iż w Polsce z mobilnego systemu z Redmond korzysta aż 19 proc. osób (spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu do danych z maja). Oznacza to, że jest to druga pod względem popularności platforma na smartfony, tuż po Androidzie. Microsoft wspomniał też, że polscy programiści są jedną z najaktywniejszych grup w Windows Phone Store — miesięcznie tworzą średnio 250 aplikacji.

Obraz

Bardzo trudno określić, na ile dane te są wiarygodne. Microsoft nie podaje żadnych źródeł, przez co należy podchodzić to tej informacji ostrożnie. Co więcej, koncern przytacza statystyki opracowane przez Gemiusa, które budzą wiele kontrowersji (np. według nich Nokia Lumia 520 nadal nie wyprzedziła HTC 8S pod względem udziału w rynku). Nie wiadomo, w jakim stopniu dane te odzwierciedlają rzeczywistość.

Mam nadzieję, że milionowy smartfon z Windows Phone rzeczywiście już został sprzedany, a Microsoft zacznie wreszcie publikować źródła swoich obliczeń. W tej samej bowiem wiadomości koncern stwierdził, że Windows Phone Store ma już ponad 130 tys. aplikacji — tyle że są to dane z kwietnia 2013 r. Obecnie, jak wynika ze strony Microsoft by the Numbers, liczba ta wynosi ponad 175 tysięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)