W This War of Mine na konsolach wojna nie oszczędzi także dzieci

W This War of Mine na konsolach wojna nie oszczędzi także dzieci

W This War of Mine na konsolach wojna nie oszczędzi także dzieci
28.08.2015 09:52, aktualizacja: 28.08.2015 10:33

Polska gra This War of Mine od 11 bit studios była na pewno jednym z największych zaskoczeń ubiegłego roku. Rodzimi twórcy, kojarzeni wcześniej przede wszystkim z serii Anomaly, zaskoczyli komputerowców produkcją o charakterze taktycznym, która zarazem była niezwykle przejmująca. Kierowaliśmy grupką osób starających się przeżyć podczas wojny. Na konsolach przyjdzie doglądać do tego również dzieci.

This War of Mine: The Little Ones Announce Trailer - Official

Wydanie This War of Mine: The Litle Ones pojawi się na Xboksa One oraz PlayStation 4 na początku przyszłego roku, a konkretnie 29 stycznia. Pod względem zawartości zaoferuje wszystko to, co dostępne jest obecnie w edycji PC, a do tego dorzuci zupełnie nową i nieprzewidywalną grupę społeczną, o którą trzeba się będzie teraz zatroszczyć. Chodzi właśnie o milusińskich. Już wpływanie na losy chroniących się w zrujnowanym budynku dorosłych cywilów było nie lada wyzwaniem, także emocjonalnym. Doglądanie niepojmujących zagrożeń wojny dzieci wprowadza do rozgrywki więcej zmartwień.

Producenci pomysł na The Little Ones pielęgnowali w sercach od przeszło roku, ale dopiero teraz, przy przeskoku na konsole obecnej generacji, mieli czas i motywację, aby faktycznie podstawowy produkt poszerzyć w taki sposób. Przyjdzie nam podejmować nieciekawe wybory moralne. Mali i nieporadni ocaleni muszą przecież chociażby jeść, a to odbiera racje dorosłym, dużo bardziej przecież przydatnym w walce i rekonesansie. Poza tym dzieci, tak jak w życiu, należało będzie stale pilnować, czyli trzeba wykazać się podzielnością uwagi. Zużywać cenne surowce na naprawę oraz tworzenie zabawek, a czasami rzucić wszystko i iść porozmawiać ze zmartwionymi podopiecznymi. Jeśli przeżyli z rodzicami, trzeba się również liczyć z ich buntem, a nawet może zdradą...

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Deweloperzy podkreślają, że nie mieli zamiaru zupełnie zdołować graczy, a wręcz przeciwnie. Dzieci służyć mają również poprawie atmosfery i humoru. Niejednokrotnie zrobią coś śmiesznego, kolorową kredą wyrysują obrazki na dotąd szarych ścianach. Wypada zaznaczyć, że posiadacze PS4 dostaną na wyłączność nowy, ogromnych rozmiarów schron, aby móc pomieścić więcej osób i zmierzyć się ze sobą, jeżeli o podołanie trudowi zarządzania większą mikrospołecznością w trakcie wojny chodzi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)