W Windows 8.1 nie zabraknie… reklam

Marcin Paterek

03.07.2013 12:33, aktual.: 03.07.2013 14:13

Rosnąca popularność programów do blokowania niechcianej treści, takich jak AdBlock Plus, staje się solą w oku reklamodawców. Nikogo więc nie powinno dziwić to, że koncerny posiadające grubą kartotekę danych na temat każdego z nas starają się chronić swój biznes i jednocześnie szukać nowych miejsc do zagospodarowania. Nie tak dawno temu byliśmy świadkami przepychanek z udziałem Google, które próbowało na siłę wyrzucić twórców ABP ze sklepu Play i ukryć ich obecność w Chrome Web Store. Microsoft nie ma zamiaru walczyć z wiatrakami — zamiast tego zaserwuje nam reklamy prosto w systemie operacyjnym.

Obraz

Uzbrojona w możliwość równoczesnego przeczesywania Internetu, „chmury”, komputera i zainstalowanych aplikacji wyszukiwarka w Windows 8.1 będzie wyposażona w jeszcze jedną funkcję, o której dotychczas nie mówiło się wcale. Na liście wyników zebranych z różnych miejsc pojawią się reklamy pochodzące z Bing Ads. David Pann z Microsoftu zarzeka się, że będą one ściśle powiązane z zapytaniami — co oznacza mniej więcej tyle, że nie powinniśmy zobaczyć zupełnie nietrafionych ofert. Co więcej, do każdego sponsorowanego wyniku wyszukiwarka dołączy podgląd strony, by użytkownik mógł sam ocenić, czy warto interesować się danym odnośnikiem. Nie ma natomiast pewności, czy pojawi się możliwość wyłączenia niechcianych wyników. Milczenie firmy w tej sprawie może jednak sugerować, że nie będzie to takie proste.

Nie ulega wątpliwości, że Microsoft przespał rozwój rynku reklamowego, na którym złoty interes zbiło Google. Widać jednak, iż koncern ma pomysł na nadrobienie zaległości. I trudno mu się dziwić, bo jest o co walczyć. W końcu na całym świecie jest już ponad 2,7 mld internautów, więc nawet 5-procentowy udział Windows 8 oznacza, że nowa funkcja może potencjalnie docierać do ok. 130 mln osób, które bez zawężania kryteriów będą poszukiwały nawet jednego, zapomnianego pliku…

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (168)