W Windows Phone 8.1 może pojawić się menadżer plików (aktualizacja)

Obecna wersja SkyDrive
Obecna wersja SkyDrive

02.12.2013 18:10, aktual.: 02.12.2013 20:37

Wiele osób mających Windows Phone zauważyło brak menadżera plików. Powodów jest kilka, a główny to zamknięta architektura systemu, która nie pozwala na współdzielenie dowolnych zasobów. W tym przypadku można jednak mówić o kilku elementach, które mogą być dostępne na zewnątrz jak np. Hub ze zdjęciami czy plikami Office. Dla użytkowników, którym brakuje możliwości szybkiego przeglądania zawartości urządzenia z Windows Phone, pojawiło się światełko w tunelu.

SkyDrive, Windows 8.1
SkyDrive, Windows 8.1

W portalu UserVoice, gdzie Microsoft zbiera sugestie odnośnie zmian proponowanych przez społeczność Windows Phone, zanotowano ciekawą aktywność ze strony administracji. Wątek o dodaniu menadżera plików do Windows Phone, który zebrał ponad 77 tysięcy głosów, został oznaczony jako „zakończony”. Związało się to z notką Nawzila, znanego chociażby z trafnych przecieków związanych z aktualizacjami GDR dla Windows Phone, który dodał na Twitterze intrygujący wpis. Według niego aktualizacja Windows Phone 8.1, która dostępna będzie dla wszystkich użytkowników Windows Phone 8, zostanie uzupełniona o menadżer plików. Pozostałe zmiany statusów wątków w UserVoice mogą również świadczyć o większych możliwościach przeglądania plików na kartach SD, a także dodaniu zamykania aplikacji w Windows Phone poprzez przeciągnięcie okna w dół, niczym w Windows 8.

Obie wiadomości mogą zwiastować ciekawe zmiany w Windows Phone. Zarządzanie plikami z poziomu urządzenia to wyczekiwana funkcja. Są duże szanse, że zostanie ona dodana, podobnie jak w Windows 8.1, w postaci aplikacji do przeglądania plików w chmurze (SkyDrive) i lokalnie. Zapewne będzie miała ona ograniczenia jak chociażby brak przeglądania lokalnych danych aplikacji czy plików systemowych. Nie zmienia to jednak faktu, że uniwersalny menadżer plików dla dostępnych danych może być ważną nowością w Windows Phone 8.1, podobnie jak sam fakt udostępnienia aktualizacji dla wszystkich użytkowników Windows Phone 8. Czy przypuszczenia okażą się słuszne? Przekonamy się o tym dopiero w drugim kwartale 2014 roku.

AktualizacjaStatusy przy omawianych wątkach zostały cofnięte. Administrator „omyłkowo” zaznaczył je jako „zakończone”. Faktycznie mogło tak być, aczkolwiek ciężko uwierzyć, aby konkretne zgłoszenia zostały zamknięte przez pomyłkę, może ktoś zbyt wcześnie zamknął zadania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)