W Windows Store kupimy e-booki: Windows 10 z wbudowaną księgarnią i czytelnią

W Windows Store kupimy e‑booki: Windows 10 z wbudowaną księgarnią i czytelnią

W Windows Store kupimy e-booki: Windows 10 z wbudowaną księgarnią i czytelnią
18.01.2017 14:40

Google i Apple przyzwyczaiły nas do tego, że sklepy, które pierwotnie miały stanowić wygodny kanał dystrybucji oprogramowania, są dziś wypełnione wszelkiej maści innymi płatnymi materiałami: filmami, muzyką czy rozszerzeniami do programów. Wygląda na to, że tą ryzykowną drogą chce podążać także Microsoft.

Świadczy o tym nie tylko uruchomienie osobnego działu Windows Store, z którego pobrać będzie można w Creators Update kompozycje systemowe, ale także kolejne, zapowiedziane przez MSPowerUser, zmiany. Wraz z kolejną dużą aktualizacją Windowsa 10, Windows Store stanie się także księgarnią.

źródło: mspoweruser.com
źródło: mspoweruser.com

W sklepie znajdzie się bowiem osobna sekcja, w której będzie można zakupić e-booki. Nie pojawiły się na razie informacje o partnerstwie z wydawnictwami. Trzeba jednak sporo optymizmu, aby zakładać, że już wkrótce będziemy mogli kupić w Windows Store e-booki polskich wydawnictw.

A co dalej? Po zakupieniu e-booka, przejść będzie można do listy pobranych EPUB-ów, a następnie otworzyć je w przeglądarce Microsoft Edge. Microsoft chce zatem, by Windows 10 mógł zaspokajać potrzeby czytelnicze użytkowników od początku do końca: Windows Store będzie pełnił funkcję księgarni, zaś Edge czytelni. Nowości mają trafić do użytkowników w kwietniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)