W wyprawce szkolnej coraz częściej znajduje się smartfon, tablet lub czytnik e-booków

W wyprawce szkolnej coraz częściej znajduje się smartfon, tablet lub czytnik e‑booków

W wyprawce szkolnej coraz częściej znajduje się smartfon, tablet lub czytnik e-booków
13.08.2014 11:23, aktualizacja: 13.08.2014 11:54

Coraz częściej w wyprawce szkolnej nie znajdują się tylko książki, zeszyty czy inne akcesoria. W tym roku w co trzeciej pojawi się również czytnik e-booków, tablet lub smartfon.

Tablet czy smartfon dla większości dzieci i młodzieży, to głównie urządzenie do grania w poste gry, komunikacji ze znajomymi oraz przeglądania Facebooka. Jednak czasami przydaje się również w szkole, gdy trzeba poszukać informacji na Wikipedii lub znaleźć rozwiązanie dla trudnego zadania z fizyki lub matematyki, więc w tym roku co trzeci rodzic kompletując wyprawkę szkolną, kupi swojemu dziecku urządzenie elektroniczne. Warto zwrócić uwagę, że ponad połowa wybierze czytnik e-booków, który będzie służył głównie do nauki.

Obraz

Z przeprowadzonego przez PAYBACK Opinion Poll badania wynika, że od kilku lat rodzice wydają podobną sumę pieniędzy na wyprawkę szkolną, która wynosi od 301 do 700 złotych. W 2012 roku, taką kwotę zadeklarowało 65% rodziców, a w 2013 roku już 69%. Natomiast większą kwotę na zakupy, nawet o 500 złotych, przeznaczy 20% Polaków. Podczas przygotowywania wyprawki szkolnej szukamy jak najtańszych zakupów, więc coraz więcej rodziców korzysta z zakupów przez internet. Zwłaszcza, że podręczniki mogą być tańsze o kilka lub nawet kilkanaście złotych, a często też oferowane są rabaty na resztę wyprawki. Wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim jest spory, książki i inne akcesoria w e-sklepach kupi cztery razy więcej Polaków. Oszczędności szukamy również kompletując wyprawkę już w wakacje, ponieważ wielu wydawców w tym okresie oferuje atrakcyjne rabaty. Mimo iż używane, ale nadal aktualne podręczniki w dobrym stanie można kupić o wiele taniej na kiermaszach lub od osób prywatnych, to aż 70% rodziców decyduje się na zakup nowych książek.

Od 2002 roku istnieje możliwość dofinansowania zakupu podręczników z budżetu państwa, jednak tylko połowa rodziców wie, komu taka pomoc przysługuje i w jaki sposób się o nią ubiegać. Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej z programu Wyprawka szkolna będzie mogło skorzystać 488 tysięcy uczniów.

Wraz z coraz większą popularnością urządzeń elektronicznych w szkolnej wyprawce powinno wzrosnąć zainteresowanie e-podręcznikami, które będą dostępne na laptopach, tabletach i smartfonach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)