W YouTube praca wre. Trwają testy nowych narzędzi dla twórców i widzów

W YouTube praca wre. Trwają testy nowych narzędzi dla twórców i widzów

W YouTube praca wre. Trwają testy nowych narzędzi dla twórców i widzów
01.07.2015 17:11, aktualizacja: 06.07.2015 11:45

Wybrani użytkownicy mogą już testować nową wersję aplikacji mobilnej YouTube. Wygląda na to, że Google pracuje nad czymś znacznie więcej, niż kosmetycznymi ulepszeniami i poprawkami błędów.

Testowa wersja aplikacji i obecne w niej nowości dają w pewnym sensie wyobrażenie o przyszłości całego serwisu. Każda nowa lub zaktualizowana funkcja zdaje się mieć na celu zdecydowane skrócenie dystansu między autorem filmu i odbiorcą. Głównie poprzez zapewnienie nowych możliwości zwiększania zasięgu swoich publikacji tym pierwszym.

Jedną z nowości będą nowe typy wyświetlanych w odtwarzaczu komunikatów. Autorzy będą mogli na przykład kojarzyć swoje filmy z konkretnymi zbiórkami w serwisach crowdfundingowych. Nowe komunikaty będą mogły także skuteczniej prezentować inne filmy opublikowane na tym samym kanale lub w kooperacji np. z gościnnie występującym vlogerem. To tylko pojedyncze przykłady, jednak Google zapowiada, że rodzajów nowych komunikatów będzie znacznie więcej niż dotychczasowych pięć.

Tak zwani youtuberzy będą także mogli liczyć na częstsze odwiedziny swoich lojalnych widzów. A to dzięki bardziej rozbudowanym powiadomieniom i przebudowanemu panelu subskrypcji. Szczegoły nie są jeszcze jasne, możliwe jednak, że chodzi na przykład o powiadomienia push o publikacji filmów na subskrybowanym kanale. Przedstawiciele firmy wzmiankują, że mobilni użytkownicy nie będą już musieli do przeglądania swoich powiadomień korzystać z poczty elektronicznej.

Ponadto YouTube zapowiada stworzenie oficjalnego forum dyskusyjnego, na którym społeczność twórców będzie mogła prowadzić dyskusje, wymieniać się doświadczeniami czy nawiązywać współpracę. Uproszczony ma zostać także proces tworzenia transmisji, który będzie dostosowany między innymi do potrzeb strumieniujących swoją rozgrywkę graczy. Wciąż trwają też prace nad ulepszeniem prezentowania w serwisie filmów wykorzystujących panoramę sferyczną oraz produkcji trójwymiarowych.

Kolejną ważną informacją jest ta pracach nad aplikacją Creator Studio. Będzie to program, dzięki któremu twórcy filmów będą mogli na urządzeniach mobilnych edytować filmy w równie wygodny sposób, jak to ma miejsce w interfejsie przeglądarkowym na komputerach. Jak widać zapowiadanych nowości jest całkiem sporo, jak dotąd jednak nie opublikowano informacji o dacie premiery pierwszych nowości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)