Wakacje w muzeum? Google udostępnia nowe Arts & Culture, a w nim ważne zmiany

Wakacje w muzeum? Google udostępnia nowe Arts & Culture, a w nim ważne zmiany

Wakacje w muzeum? Google udostępnia nowe Arts & Culture, a w nim ważne zmiany
20.07.2016 14:58

Przedsięwzięcia Google związane kulturą i sztuką, mimo że jest ich całkiem sporo, z całą pewnością nie cieszą się wśród pozostałych wyróżniającym się zainteresowaniem. Niemniej skala działań korporacji jest ogromna, zarówno jeśli chodzi o cyfryzację zbiorów, jak i promowanie sztuki w Sieci. A na tym polu właśnie pojawiła się nowość.

Sporo zmian przygotowano w udostępnionej przed rokiem aplikacji Arts & Culture rozwijanej w ramach działalności Google Cultural Institute. W wygodnej i atrakcyjnej formie umożliwia ona przeglądanie dzieł sztuki stanowiących zbiory blisko 850 muzeów z całego świata. Nie należy jednak kojarzyć jej tylko z klasykami – Arts & Culture to również inne treści multimedialne: godna polecenia jest na przykład kolekcja filmów dokumentujących najważniejsze wydarzenia XX wieku.

Meet Google Arts & Culture | #GoogleArts

Najważniejszą nowość w zaktualizowanej aplikacji stanowi kompatybilność z goglami Cardboard. Zarówno w wersji przeznaczonej na Androida, jak i na iOS-a, można zwiedzić wybrane miejsca i obejrzeć dzieła sztuki w panoramie sferycznej. Dostępne są oczywiście także w tym trybie dodatkowe informacje.

Ciekawie prezentuje się także udostępniona w tej wersji funkcja Art Recognizer, dzięki której, będąc w muzeum i po skierowaniu kamery smartfona na dane dzieło sztuki, można zdobyć na jego temat wiele dodatkowych informacji. Efekt, mimo że funkcja skupia się na analizowaniu dwuwymiarowego obrazu, przypomina prezentację Projektu Tango w barcelońskim muzeum podczas tegorocznego CES-a.

Obraz

Na razie Art Recognizer dostępny jest jedynie w trzech muzach na całym świecie, niemniej może w miarę popularyzacji okazać się jedną z najbardziej przydatnych funkcji aplikacji, szczególnie, jeśli rozszerzyć jej możliwości o rozpoznawanie zabytków architektury. Najnowszą wersję Arts & Culture znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)