Wallaby — konwerter Flash do HTML z Adobe Labs

08.03.2011 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod skrzydłami Adobe Labs wykluł się kolejny ciekawy projekt. Nazwa kodowa „Wallaby” kryje konwerter animowanych projektów graficznych w formacie Flash do HTML.

Wallaby do narzędzie korzystające z bardzo eksperymentalnej technologii konwersji animacji Flash (pliki FLA) do HTML5. Możliwość prostej zmiany formatu animacji daje szerokie możliwości dystrybucji różnych treści na platformy, które Flasha nie obsługują. Ponadto wynik konwersji można edytować w dowolnym edytorze HTML, co daje większe możliwości również przy wielokrotnym używaniu istniejących już projektów. O tym, że Adobe będzie pracować nad takim narzędziem, była już mowa przy okazji premiery pakietów CS5

Wallaby został stworzony dla platformy Adobe Air, dzięki czemu można z niego korzystać na wielu systemach operacyjnych. Oczywiście Wallaby jeszcze nie wykorzystuje w pełni możliwości HTML5. W zapisanych przez niego projektach znajdziemy również kod JavaScript, grafiki PNG i SVG, oraz dostępne na razie jedynie w przeglądarkach z silnikiem WebKit animacje CSS. Dokładne informacje o możliwościach tego narzędzia, różnicach między wygenerowanym kodem HTML wyświetlanym w różnych przeglądarkach na różnych platformach oraz o błędach można znaleźć na stronach Adobe Labs.

Wersję poglądową Wallaby można pobrać dla systemów Windows i Mac OS X w dziale Programy -> Grafika -> Tworzenie i edycja animacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)