Wallpaper Engine otrzymał aplikację na Androida. Jest nawet mini gra na tapetę

Wallpaper Engine otrzymał aplikację na Androida. Jest nawet mini gra na tapetę

Wallpaper Engine
Wallpaper Engine
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Arkadiusz Stando
Karolina Kowasz
29.11.2021 14:24

Znana aplikacja Wallpaper Engine, pozwalająca użytkownikom Windowsa na ustawianie własnych, animowanych tapet, trafiła także na Androida. Za jej pomocą każdy może łatwo stworzyć niepowtarzalny ekran na swoim smartfonie.

Zgodnie z informacjami Android Authority, Wallpaper Engine Team zapowiadał wcześniej premierę aplikacji na Androida na październik lub listopad tego roku. Jak więc widać, twórcom udało się dotrzymać tego terminu, a użytkownicy mogą już cieszyć się ulubionymi tapetami także na swoich smartfonach.

Konwersja na telefon

Tapety przesyłane na urządzenia mobilne zostaną przekonwertowane do odpowiedniego formatu, jednak nie wpływie to na ich cechy, jak dynamiczność czy kolory. Tego rodzaju animowane tapety mogą jednak bardzo obciążać niektóre smartfony. Z tego powodu twórcy zadbali o dostarczenie funkcji pozwalającej na zwiększenie żywotności baterii.

Osoby obawiające się o tę ostatnią mogą skorzystać z opcji oszczędzania baterii. Ta zaś sprawi, że tapety przestaną być wykorzystywane w przypadku, gdy urządzenie będzie groziło szybkim rozładowaniem się. Użytkownik może także dostosować takie opcje tapety jak liczba klatek na sekundę, przez co także słabsze urządzenia poradzą sobie z wyświetlaniem animowanych tapet.

Darmowe tapety

Co ważne, aplikacja na Androida jest sama w sobie bezpłatna. Najwięcej można jednak osiągnąć korzystając z niej w połączeniu z płatną aplikacją dedykowaną na Windowsa. To za jej pomocą użytkownik może zaimportować swoją kolekcję animowanych tapet z komputera na urządzenie mobilne.

Mając oba programy, możliwe jest wykorzystanie filmów, GIF-ów i obrazów zapisanych w telefonie. Aplikacja przetworzy je na animowane tapety, które zaś mogą zmieniać się zależnie od pory dnia bądź zgodnie z innymi ustawieniami użytkownika.

Aplikację Wallpaper Engine możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)