Wally 2.4 - jeszcze więcej tapet

Wally 2.4 - jeszcze więcej tapet

Wojciech Kowasz
24.08.2010 13:48

Wydano Wally 2.4 - nową wersję wieloplatformowego programu do zmiany tapet pulpitu, który pobiera je automatycznie z wybranych serwisów internetowych.

Wally to wieloplatformowy, bezpłatny i niewielki program pozwalający urozmaicić nasz pulpit tapetami czerpanymi nie tylko z naszego komputera, ale także pobieranymi z takich serwisów jak Google, deviantArt, Flickr, Yahoo!, Panoramio, Pikeo, Ipernity, Photobucket, Buzznet, Picasa, Bing, Smugmug czy Vladstudio. Wystarczy jedynie wpisać słowa kluczowe, a Wally automatycznie wyszuka w wybranych źródłach tapety i wyświetli je na pulpicie - zmiana tapety może następować automatycznie co pewien określony czas lub ręcznie. Narzędzie oferuje ponadto szereg opcji pozwalających bardziej precyzyjnie określić interesujące nas tapety - możemy na przykład wymusić, by obrazy były większe niż rozdzielczość ekranu albo by pobierane były tylko grafiki o orientacji poziomej. Wally zbudowany jest w oparciu o biblioteki Qt4. Po instalacji i uruchomieniu rezyduje w zasobniku systemowym, skąd można zmieniać tapety i wywoływać panel okno z opcjami.

W wydanej właśnie wersji 2.4 wprowadzono obsługę nowych źródeł tapet: Google, deviantArt i Vladstudio. Pojawiła się także obsługa systemu OS/2 oraz Mac OS X Snow Leopard. Poza tym dodano nowe opcje położenia tapety i obsługę dowiązań symbolicznych, poprawiono także kilka błędów dostrzeżonych w poprzednich wersjach.

Wally 2.4 można pobrać z naszego vortalu w wersji dla systemu Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)