WatchVideo 2.0 - niewielki odtwarzacz wideo na Linuksa

WatchVideo 2.0 - niewielki odtwarzacz wideo na Linuksa

04.11.2010 16:23

Pojawiła się wersja 2.0 beta niewielkiego linuksowego odtwarzacza wideo WatchVideo. Wprowadza ona kilka interesujących rozwiązań.

WatchVideo jest programem, który pozwala nie tylko na oglądanie, ale również zgrywanie i konwersję klipów wideo z takich serwisów jak Bliptv, Break, CaracolTV, CineGratis24h, CollegeHumor, Current, Dailymotion, Metacafe, Sapovideos, TheOnion, Vimeo czy YouTube. Program umożliwia kopiowanie linków z przeglądarki bądź schowka, a następnie odtwarzanie lub pobieranie materiałów wideo. W przypadku wyszukiwania wideo z przeglądarki internetowej należy skorzystać z Firefoksa 3.6, inne programy nie są jeszcze obsługiwane. Po pobraniu pliku możemy go eksportować do formatów Ogg Theora (wideo) albo Ogg Vorbis (dźwięk). Materiały mogą być też odtwarzane za pomocą zewnętrznego program jak na przykład Totem czy VLC.

W najnowszej wersji programu pojawiła się opcja wyboru odtwarzacza w preferencjach, a także eksperymentalna integracja z odtwarzaczem multimediów. Dodano również skrypt umożliwiający instalację MediaInfo, pojawiła się aktualizacja tłumaczeń programu (dostępna jest także polska wersja językowa), poprawiono też szereg wykrytych wcześniej błędów. Z pełną listą zmian wprowadzonych w aplikacji WatchVideo można zapoznać się na stronach Qt-Apps.

WatchVideo 2.0 beta dostępny jest w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)