Watykan ma własny serwer w Minecrafcie. Jest "mniej toksyczny"

Watykan ma własny serwer w Minecrafcie. Jest "mniej toksyczny"

Watykan stworzył serwer w grze "Minecraft"
Watykan stworzył serwer w grze "Minecraft"
Redakcja
02.12.2019 16:15

Agresywni i wulgarni gracze to zmora gier sieciowych. Problem został dostrzeżony nawet w Watykanie. Odpowiedzią jest więc "mniej toksyczny" serwer.

Pomysłodawcą jest ojciec Robert Ballecer. We wrześniu kapłan zakonu jezuitów wystartował na Twitterze z ankietą, pozwalającą wybrać, która gra powinna doczekać się watykańskiego serwera. Wybrać można było m.in. na "Team Fortress 2" czy "Rust", ale to "Minecraft" okazał się wygranym, zdobywając 64 proc. głosów.

Serwer, celujący w osoby pragnące "mniej toksycznego" środowiska i stawiające na komunikację (dla pomysłodawcy najważniejsza jest możliwość nawiązywania znajomości), obecnie jest w fazie testowej, ale każdy może dołączyć. Jak przyznał ojciec Ballecer, zdarzały się już przypadki wirtualnych grzeszników próbujących łamać zasady. Nikt jednak nie nastawiał się, że będzie łatwo.

Ojciec Robert Ballecer, jak pisze Eurogamer, studiował inżynierię w Dolinie Krzemowej. Jak sam zdradza, wiele osób jest zdziwionych faktem, że ksiądz może interesować się nowymi technologiami. A nie jest to aż tak nietypowa pasja. Swego czasu felietonistą Komórkomanii czy WP Tech był ks. Krzysztof Rodziński.

Zresztą sam Watykan staje się bardziej otwarty na technologie. Dowodem na to jest elektroniczny różaniec i modlitewna aplikacja.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)