Ważna nowość w Duolingo – nauka języków możliwa w gronie znajomych

Ważna nowość w Duolingo – nauka języków możliwa w gronie znajomych

Ważna nowość w Duolingo – nauka języków możliwa w gronie znajomych
29.12.2016 19:17, aktualizacja: 18.12.2017 10:46

Niektórzy mają wraz z rozpoczęciem kolejnego roku zwyczaj przedsiębrania postanowień. Zazwyczaj dotyczą one rezygnacji z ulubionego nałogu, ale mogą być także pozytywne – na przykład te dotyczące nauki nowego języka. Jakby w odpowiedzi na te potrzeby, świetna nowość pojawiła się w jednej z najpopularniejszych aplikacji służących do nauki języków, w Duolingo.

Na aplikacjach przeznaczonych na Androida i iOS-a pojawiła się nowa funkcja, która może rzeczywiście korzystnie wpłynąć na efekty nauki. Duolingo posiada bowiem odtąd możliwości uczenia w się w grupach, dzięki Duolingo Clubs. Co ważne, rozwinięcie aspektu społecznościowego jest dostępne także w polskich wersjach językowych aplikacji.

Introducing Duolingo Clubs! Team up to learn a language with your friends in 2017. Available on the iOS and Android apps. : ) pic.twitter.com/8vVBuOfxph

— Duolingo (@duolingo) 29 grudnia 2016W praktyce korzystanie z Clubs ma jednak dość ograniczony wymiar. Po utworzeniu klubu, wybraniu jego nazwy, godła i zaproszeniu znajomych, którzy również korzystają z Duolingo, możliwe jest dzielenie się osiągnięciami. Kończenie kolejnych etapów nauki będzie widoczne dla innych członków grupy, co ma dodatkowo wpłynąć na ich motywację i docelowo przyśpieszyć naukę całej grupy.

Takie zastosowanie klubów pozostawia trochę niedosytu: nietrudno wyobrazić sobie potencjał, w którym role lektora i ucznia przyjmowaliby członkowie, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności, także na różnych poziomach znajomości języka. Duolingo zaprezentowało natomiast nowość, która ma się sprowadzać do posiadania kumpla z siłowni, ale dla mózgu. Pozostaje żywić nadzieję, że społecznościowe funkcje Duolingo będą dalej rozwijane. Najnowsze wersje aplikacji znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)