Ważna nowość w Spotify na Androidzie: nawigacja o niebo wygodniejsza

Ważna nowość w Spotify na Androidzie: nawigacja o niebo wygodniejsza

Ważna nowość w Spotify na Androidzie: nawigacja o niebo wygodniejsza
23.11.2016 14:14, aktualizacja: 23.11.2016 14:37

Dobre wieści dla użytkowników Spotify, zarówno opłacających korzystanie z usługi, jak i słuchających za darmo. Do aplikacji mobilnej na Androidzie wprowadzono właśnie zmiany, które bez wątpienia przysłużyły się programowi. Uleczono bowiem jej największą bolączkę, czyli nawigację.

Dotąd nawigowanie po kolejnych pozycjach menu odbywało się za pomocą przycisku „hamburgera”. Po jego pacnięciu, z lewej strony wysuwał się panel boczny z pionowym menu, co dobrze sprawuje się w mnóstwie aplikacji na Androidzie, jednak w przypadku Spotify taka metoda nawigacji wypadała bardzo kiepsko.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Za każdym razem, kiedy użytkownik zechciał eksplorować fonotekę, konieczne było „przeklikanie” najpierw bocznego menu, a najczęściej także kilku kolejnych widoków. Na szczęście koniec z tym – odtąd Spotify na Androidzie posiada dodatkowy dolny pasek, na którym znalazły się skróty do najważniejszych lokalizacji i funkcji.

Pomysł zaczerpnięto oczywiście z interfejsów aplikacji z iOS-a. Dzięki umieszczeniu na dolnym pasku przycisków ekranu głównego, katalogu, wyszukiwarki, radia i muzyki zapisanej przez użytkownika, korzystanie ze Spotify na Androidzie zaliczyło skok jakościowy. Szkoda tylko, że musieliśmy czekać na niego tak długo. Najnowszą wersję aplikacji znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)