Ważna zmiana w Microsoft Teams. Lepiej sprawdź przed spotkaniem

Ważna zmiana w Microsoft Teams. Lepiej sprawdź przed spotkaniem

Microsof Teams czekają istotne zmiany (Fot. Microsoft)
Microsof Teams czekają istotne zmiany (Fot. Microsoft)
Łukasz Michalik
07.04.2021 06:07, aktualizacja: 07.04.2021 06:44

Pandemiczna rzeczywistość to dla wielu firm bardzo trudny czas. Niektóre mają jednak szczęście – ich produkty doskonale odnajdują się w nietypowych warunkach. Dobrym przykładem jest Teams Microsoftu. Użytkownicy doczekali się istotnej zmiany.

Teams to platforma Microsoftu, służąca do wszechstronnej komunikacji, w tym grupowych wideorozmów. W czasie przyspieszonego przez pandemię, gwałtownego wzrostu popularności pracy zdalnej okazało się, że produkt Microsoftu dobrze wpisuje się w potrzeby użytkowników, poszukujących prostego w obsłudze narzędzia do komunikacji.

Nic zatem dziwnego, że od 2020 roku Teams notuje gwałtowny przyrost liczby użytkowników. Co więcej, usługa jest ciągle rozwijana, a - jak podaje serwis Petri - jej twórcy wprowadzają właśnie istotną zmianę. Jest nią możliwość dołączenia do spotkania bez potrzeby klikania na link, znajdujący się w mailu z zaproszeniem.

Brzmi dość banalnie? Być może, ale znaczenie tej zmiany trudno przecenić - dobrze wiedzą o tym ci, którzy gorączkowo szukali maila z zaproszeniem, chcąc szybko dołączyć do jakiejś ważnej wideorozmowy.

Ten mały, ale istotny krok naprzód, by uczynić Teams jeszcze bardziej przyjaznym narzędziem, będzie bazował na 13-cyfrowych - łatwiejszych do wpisywania, przesyłania czy kopiowania - identyfikatorach, którymi oznaczane będzie każde spotkanie. Warunkiem dołączenia do konkretnego spotkania będzie podanie wspomnianego, 13-cyfrowego kodu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)