Wbrew szumnym zapowiedziom Facebooka do Messengera wrócą SMS-y

Wbrew szumnym zapowiedziom Facebooka do Messengera wrócą SMS-y

Wbrew szumnym zapowiedziom Facebooka do Messengera wrócą SMS-y
12.02.2016 12:06, aktualizacja: 12.02.2016 15:48

Facebook kontynuuje eksperymenty ze swoim komunikatorem Messenger. Do niektórych użytkowników komunikatora w Stanach Zjednoczonych trafiła właśnie aktualizacja, która nie tyle wnosi nowe funkcje, co przywraca niegdyś z niego usunięte. Wbrew swoim wcześniejszym, daleko idącym, prognozom, do Messengera wróci możliwość wysyłania SMS-ów.

Dotyczy to aplikacji Messengera na urządzenia mobilne z systemem Android. Wysyłanie za jej pomocą SMS-ów było już kiedyś możliwe, jednak z powodu niskiej popularności takiego rozwiązania, Facebook zdecydował się na wyłączenie funkcji pod koniec 2013 roku. Decyzja może się zatem wydać całkiem zaskakująca, może jednak chodzić przede wszystkim o chęć przyciągnięcia do komunikatora kolejnych użytkowników.

Trudno jednak stwierdzić, aby dodatkowa kampania promująca Messengera, w postaci przywrócenia obsługi SMS-ów, była szczególnie konieczna: na brak popularności program nie może bowiem narzekać. Bardziej szczegółowo pisaliśmy w kontekście opublikowania statystyk dotyczących zeszłego roku, według których z komunikatora korzysta około 11% populacji.

Obraz

To zaś dało Facebookowi podstawy do pewności siebie i wysuwania odważnych prognoz. Dotyczyły one zapowiedzi rychłego końca konieczności korzystania z usług operatorów komórkowych, może z wyjątkiem dostarczania pakietów danych. Zarówno rozmowy telefoniczne, jak właśnie SMS-y, miała bowiem zastąpić komunikacja przez Messengera. Jednak przywrócenie SMS-ów stoi w sprzeczności z tymi deklaracjami.

W niezwykle optymistycznym scenariuszu zaserwowanym przez Facebooka nie chodziło o implementację, a o całkowite wyparcie konieczności posługiwania się SMS-ami w codziennej komunikacji: wszelkie potrzeby mają bowiem zaspokajać wiadomości przesyłane w serwisie Facebook. Dodatkowym atutem miały być w tym przypadku możliwości dodawania GIF-ów i innych form emotikonek i załączników.Jak widać konieczna była jednak weryfikacja tych poglądów, a przekonanie ponad 800 mln użytkowników do Messengera do całkowitego zaufania temu programów w kwestii wymiany informacji będzie z pewnością trudniejsze, niż się to wydawało Facebookowi na początku roku.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)