Wczesne zrzuty ekranu Internet Explorera 9

Wczesne zrzuty ekranu Internet Explorera 9

29.07.2010 12:26, aktualizacja: 29.07.2010 12:36

Do Internetu przeciekły wczesne zrzuty ekranu Internet Explorera 9. Prezentują one wygląd nowej przeglądarki, nad którą pracuje Microsoft, a przy okazji zdradzają kilka informacji o nowych funkcjach.

Zrzuty ekranu ukazały się na chińskim serwisie informacyjnym CNBeta.com. Prezentują one między innymi menadżera pobierania plików, poprawki w dodatkach czy ogólny wygląd przeglądarki. Możemy również obejrzeć proces instalowania IE9 (trwa to około 5 minut), nową ikonę programu czy okno informacyjne o wersji przeglądarki. Jedną z najbardziej widocznych zmian jest strona startowa - Your most popular sites - zbliżona do tej w Chrome albo w Safari (Top Sites). Zrzuty ekranu zawierające wyniki testów zgodności ze standardami wskazują, że zrzuty te pochodzą z dosyć starej kompilacji IE9. Być może więc Microsoft wprowadzi jeszcze trochę zmian. Na stronie CNBeta.com można obejrzeć również testy IE9, przy czym należy wziąć pod uwagę, że nie są one reprezentatywne - trzeba poczekać, aż Microsoft udostępni finalną wersję przeglądarki.

Prezentowane zrzuty ekranu nie pokazują wielkich zmian w wyglądzie przeglądarki Microsoftu. Jeśli nie liczyć strony startowej i menedżera pobierania, IE9 jest podobny do swojego poprzednika. Microsoft liczy, że atutem przeglądarki będzie nowy silnik Chakra, który jest w stanie właściwie wykorzystać moc płynącą z wielu rdzeni procesora. Nowa wersja przeglądarki będzie też obsługiwać wiele elementów HTML5 - między innymi CSS3, SVG, parsowanie XHTML oraz tagi audio i video z wykorzystaniem kodeków H.264/MPEG4 i MP3/AAC. Trzeci prototyp IE9 jest dostępny do pobrania - ale bez nowego interfejsu - od czerwca tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)