WD My Passport SSD, przenośny Super Szybki Dysk!

WD My Passport SSD, przenośny Super Szybki Dysk!
Krzysztof Fiedor

19.07.2017 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tym razem zapraszamy do recenzji ciekawego dysku przenośnego. To WD My Passport SSD o pojemności 256 GB. Zewnętrzny dysk o wyjątkowo małych rozmiarach, z transferami, których nie powstydziłby się wewnętrzny dysk SSD. Do tego nie jest drogi i powinien przetrwać przypadkowy upadek. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nasz materiał wideo. Zapraszamy!

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

WD My Passport SSD to zewnętrzny dysk, który jest nieco większy od karty kredytowej. Mikrus ten z komputerem łączy się za pomocą interfejsu USB 3.0. Do dysku dołączono kable USB typu C i przelotkę z USB typu C na USB A. Tym samym dysk podłączymy do każdego komputera, a także do części smartfonów, które zostały wyposażone w złącze USB typu C. No właśnie, choć według specyfikacji, sprzęt będzie działał w środowisku Windows i MacOS to z powodzeniem wykorzystamy go też w smartfonie z Androidem, a nawet pod Chrome OS.

Jeśli chodzi o transfery, to z deklarowanych 515 MB/s udało się wycisnąć 475 MB/s przy danych nieskompresowanych, uzyskany wynik dotyczy zarówno zapisu, jak i odczytu. Przy danych bardziej skompresowanych jest gorzej, jednak uzyskane prędkości nadal są na poziomie nieosiągalnym nawet dla najszybszych kluczy USB, nie mówiąc o zewnętrznych dyskach talerzowych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Model ten dopiero trafia na sklepowe półki. Dysk o pojemności 256 GB został wyceniony na 100 USD. W polskich sklepach, jak już do nich trafi, dysk będzie kosztował jakieś 500 złotych z hakiem. Kwota nie wydaje się zbyt wygórowana, jeśli weźmiemy pod uwagę jego wydajność. Właściwie w tej cenie nie znajdziemy szybszego urządzenia zewnętrznego. Jeśli szukasz zewnętrznego nośnika danych o wysokiej wydajności, WD My Passport SSD będzie świetnym wyborem. Dla poszukujących większych pojemności WD My Passport SSD będzie dostępny w wariantach 512 GB i 1 TB, niestety polskich cen jeszcze nie znamy.

PS. Dosłownie przed momentem pierwsza partia dysków WD My Passport pojawiła się w jednym z polskich sklepów, My Passport SSD 256GB to wydatek ponad 600 złotych!

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także