WebKit2 z rozdzielaniem procesów

WebKit2 z rozdzielaniem procesów

09.04.2010 11:32

Apple udostępni w najbliższym czasie WebKit2 - nową wersję swojego silnika dla przeglądarki internetowej. Aktualizacja wprowadzi możliwość rozdzielania procesów podobnie jak to ma miejsce w Google Chrome.

Informację na ten temat przesłał na listę mailingową webkit-dev Anders Carlsson z zespołu Safari. WebKit2 będzie nową wersją silnika dla przeglądarek, który ma nie tylko przyśpieszyć działanie aplikacji, ale również umożliwić rozdzielanie procesów dotyczących zawartości stron internetowych (JavaScript, HTML itp.). Dzięki temu obniżone zostaje niebezpieczeństwo zawieszenia się całej przeglądarki podczas pracy. Podobne rozwiązania wprowadził Google w Chrome, jednak WebKit2 ma posiadać bardziej zaawansowaną funkcję rozdzielania procesów. Carlsson poinformował również, że z przygotowywanego silnika będą mogli korzystać także inni deweloperzy.

WebKit jest obecnie częściowo wykorzystywany w Chrome, Midori i Shiira, Nokia S60 i innych. Stworzony został na potrzeby przeglądarki Safari firmy Apple - zarówno dla systemu Mac OS X, Windows jak i iPhone OS. Silnik rozwijany jest na zasadach wolnego oprogramowania. Carlsson nie podał daty wprowadzenia nowej wersji narzędzia WebKit.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)