webOS 2.0 do obsługi tabletów i telefonów HP

webOS 2.0 do obsługi tabletów i telefonów HP

23.07.2010 16:31

Jon Rubinstein, były szef Palma, zapowiedział kolejne wydanie systemu webOS pod koniec roku. Oprogramowanie ma być wykorzystywane w przygotowywanych przez HP tabletach.

Jak podaje Engadget, Rubinstein stwierdził, że webOS 2.0 wprowadzony będzie jeszcze w tym roku kalendarzowym. Nie ujawniono natomiast, jakie zmiany pojawią się w nowej wersji oprogramowania. Rubinstein powiedział tylko, że trwają prace nad nowym urządzeniem - można przypuszczać, że chodzi o tablet, który zapowiadany był przez HP. Firma ta przejęła na początku roku Palma. Wiadomość potwierdził częściowo Todd Bradley z HP, który w wywiadzie dla Fortune przyznał, że jego firma pracuje nad kilkoma tabletami. Mają być one sterowane systemem Windows 7 i webOS.

System Palma będzie również wykorzystywany w innych urządzeniach HP takich jak telefony czy drukarki. Bradley zapowiedział, że nowa wersja systemu będzie obsługiwać Flasha - odniósł się w ten sposób do konfliktu między firmami Apple i Adobe. Na podstawie słów pracowników HP można spodziewać się, że pod koniec tego i na początku następnego roku zaczną pojawiać się kolejne urządzenia wyposażone w webOS. HP chce rozwijać własny system - pytanie tylko, czy przyniesie to korzyść klientom firmy?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)