Website X5 – profesjonalna responsywna strona w pięciu krokach (aktualizacja)

Website X5 – profesjonalna responsywna strona w pięciu krokach (aktualizacja)

Website X5 – profesjonalna responsywna strona w pięciu krokach (aktualizacja)
06.10.2015 11:00, aktualizacja: 13.10.2015 12:09

Ukazała się nowa odsłona oprogramowania Website X5 służącego do kompleksowego przygotowania witryn internetowych. Wersja oznaczona numerem 12 wnosi przede wszystkim zaawansowane możliwości w zakresie tworzenia witryn dostosowujących się do rozdzielczości ekranu różnych urządzeń. Przy tej okazji, dobreprogramy przygotowały dla swoich Czytelników konkurs, w którym do zdobycia jest 10 licencji na komercyjną wersję Website X5, Evolution.

Tworzenie witryn w Website X5 zostało sprawdzone do pięciu kroków. Pierwszy z nich rozpoczyna się od wprowadzenia metadanych. Również na samym początku użytkownik ma możliwość określenia responsywności witryny. Można zatem z dokładnością do dziesięciu pikseli wybrać rozdzielczości, w których możliwe będzie wyświetlanie strony w dostosowanym do danego urządzenia wariancie. Biorąc pod uwagę ruch sieciowy generowany przez wszelkiej maści urządzenia mobilne, ma to niebagatelne znaczenie.

Obraz

Następnie użytkownik wybiera lub tworzy samodzielnie ogólny szablon strony. Dostępne są, w zależności od wersji programu, dziesiątki wzorów, które skategoryzowano tematycznie. Każdy z nich można dowolnie dostosować do własnych potrzeb za pomocą kaskadowych arkuszy stylów, których edycja odbywa się w graficznym kreatorze i sprowadza się do wybierania konkretnych opcji z menu czy wprowadzania do formularza rozmiarów. „Stacjonarne” i mobilne warianty strony można edytować niezależnie od siebie, choć zachowują one ogólny spójny układ i kolorystykę.

W kolejnych krokach użytkownik określa sposób nawigacji po witrynie. Menu, które dostępne jest w kilku niewykluczających się wariantach – między innymi różniących się orientacją czy opcją dodania rozwijanego podmenu – może być modyfikowane za pomocą dość przejrzystego edytora. Pozwala on na stworzenie mapy strony w sposób przypominający drzewko folderów. W tym kroku możliwe jest także przejście do tworzenia kolejnych podstron.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podczas ich edycji dostępne jest kilkanaście głównych elementów, między innymi akapit tekstu, galeria obrazków, tabela czy po prostu blok dowolnego kodu HTML. Każdy z nich można następnie edytować pod kątem wyświetlania w różnych rozdzielczościach. Ostatnim etapem są ustawienia zaawansowane, które pozwalają na przykład na integrację z Google Analytics, osadzenie reklam, ustawienie uprawnień użytkowników czy uruchomienie kanału RSS. Website X5 oferuje także możliwość bezpośredniego wysłania projektu na serwer FTP.

Konkurs!

Mamy dla Was do rozlosowania 10 kluczy licencyjnych aktywujących pełną wersję programu Website X5. Co należy zrobić by wziąć udział w losowaniu? Wystarczy posiadać konto w portalu dobreprogramy i skomentować poniżej materiał do końca jutrzejszego dnia. Losowanie odbędzie się 9 października, a wyłonione osoby znajdą klucze do programu w swoich profilach.

Aktualizacja

Dobre wieści dla wszystkich biorących udział w naszym konkursie! W związku z dużym zainteresowaniem licencją na Website X5 Evolution, wraz z producentem oprogramowania, firmą Incomedia s.r.l, przygotowaliśmy dla naszych Czytelników kolejne 10 kluczy. Losowanie zwycięzców, którzy je otrzymają odbędzie się już 9 października.

Aktualizacja, 13.10.2015 12:05

Wśród szczęśliwców, którzy otrzymają od nas klucze licencyjne na program Website X5 znaleźli się: fantom123, pepo9, aphazel, deny86, MaczugaPL, kipol, koordynator, lukasz_n, geek83, Szafirek22, Kriss_De_Valnor, Face, KazimierzWielki, Yoger, mazurm, magnus, piotrJan, w0rek, bronek2002, msm11. Gratulujemy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (406)