Według Microsoftu klawiatura QWERTY to przeżytek. A według Was?

Według Microsoftu klawiatura QWERTY to przeżytek. A według Was?

28.09.2016 19:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premiera nowego iPhone'a pozbawionego gniazda minijack dobitnie pokazuje, że nawet rozwiązania wykorzystywane na ogromną skalę od dekad mogą nagle zniknąć bezpowrotnie. W gronie napędów CD-ROM w laptopach czy właśnie minijacka ma się także znaleźć... układ klawiatury QWERTY.

Tak twierdzi przynajmniej Dave Choplin, szef działu Microsoftu zajmującego się prognozowaniem. W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu Evening Standard stwierdził on, że sytuacja, w której w XXI wieku wciąż korzystamy z osiągnięcia XIX-wiecznego jest dziwaczna.

Mamy dziś świetne komputery, z których wciąż korzystamy jak w epoce wiktoriańskiej. Klawiatura QWERTY to świetny przykład starego projektowania przepychanego aż do współczesności. Tak naprawdę nie wyewoluowaliśmy. Wciąż korzystamy z tego nie najlepszego układu.

Na tym nie koniec – Choplin nie mówi jedynie o układzie QWERTY ale o klawiaturze jako urządzeniu wejścia w ogóle. A także tej wirtualnej, bez której wciąż nie sposób się obejść podczas korzystania ze smartfonów. Klawiatury mają stanowić przeszkodę w ewolucji, którą trzeba jak najszybciej pokonać.

Microsoft nie poprzestaje jedynie na konstatacjach: Choplin poinformował, że w korporacji trwają intensywne prace nad nowymi interfejsami. Chodzi tutaj oczywiście przede wszystkim o obsługę głosem, a także gestami, a nawet o wprowadzaniem danych za pośrednictwem algorytmów rozpoznawania twarzy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (168)