Według Microsoftu klawiatura QWERTY to przeżytek. A według Was?

Według Microsoftu klawiatura QWERTY to przeżytek. A według Was?

Według Microsoftu klawiatura QWERTY to przeżytek. A według Was?
28.09.2016 19:44

Premiera nowego iPhone'a pozbawionego gniazda minijack dobitnie pokazuje, że nawet rozwiązania wykorzystywane na ogromną skalę od dekad mogą nagle zniknąć bezpowrotnie. W gronie napędów CD-ROM w laptopach czy właśnie minijacka ma się także znaleźć... układ klawiatury QWERTY.

Tak twierdzi przynajmniej Dave Choplin, szef działu Microsoftu zajmującego się prognozowaniem. W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu Evening Standard stwierdził on, że sytuacja, w której w XXI wieku wciąż korzystamy z osiągnięcia XIX-wiecznego jest dziwaczna.

Mamy dziś świetne komputery, z których wciąż korzystamy jak w epoce wiktoriańskiej. Klawiatura QWERTY to świetny przykład starego projektowania przepychanego aż do współczesności. Tak naprawdę nie wyewoluowaliśmy. Wciąż korzystamy z tego nie najlepszego układu.

Na tym nie koniec – Choplin nie mówi jedynie o układzie QWERTY ale o klawiaturze jako urządzeniu wejścia w ogóle. A także tej wirtualnej, bez której wciąż nie sposób się obejść podczas korzystania ze smartfonów. Klawiatury mają stanowić przeszkodę w ewolucji, którą trzeba jak najszybciej pokonać.

Microsoft nie poprzestaje jedynie na konstatacjach: Choplin poinformował, że w korporacji trwają intensywne prace nad nowymi interfejsami. Chodzi tutaj oczywiście przede wszystkim o obsługę głosem, a także gestami, a nawet o wprowadzaniem danych za pośrednictwem algorytmów rozpoznawania twarzy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (168)