WhatsApp goni za konkurencją: funkcja odtwarzanie muzyki już w testach

WhatsApp goni za konkurencją: funkcja odtwarzanie muzyki już w testach
23.06.2016 17:34
WhatsApp goni za konkurencją: funkcja odtwarzanie muzyki już w testach

WhatsApp to bezsprzecznie jeden z największych graczy na rynku mobilnych komunikatorów, jednak nieczęsto mamy okazję pisać o nim w kontekście ważnych i dużych aktualizacji. Taka wreszcie się nadarzyła. Według niemieckiego serwisu Macerkop.de, do aplikacji trafi wkrótce sporo nowości.

Fot. macerkopf.de
Fot. macerkopf.de

W niedostępnej oficjalnie testowej kompilacji i według nieoficjalnej listy zmian, twórcy WhatsAppa skupili się przede wszystkim na dostarczaniu użytkownikom funkcji, z których mogli w większości korzystać już wcześniej u konkurencji. Bardziej niż powiew świeżości, nowości stanowią zatem raczej próby nadrobienia zaległości.

Na pierwszy ogień poszła zatem całkiem rozbudowana możliwość dzielenia się muzyką. Wysyłać pliki dźwiękowe będzie można nie tylko z pamięci urządzenia, ale także udostępniać je z usługi Apple Music. Na razie nie pojawiły się informacje o integracji z innymi usługami muzycznymi. Po przesłaniu utworu, adresat zobaczy okładkę płyty oraz odtwarzacz, posłuchać będzie go można bezpośrednio w aplikacji.

Fot. macerkopf.de
Fot. macerkopf.de

Kolejny zmiany, które trudno postrzegać inaczej niż konieczne naśladownictwo, stanowią publiczne czaty grupowe (podobne do kanałów w Telegramie), a także możliwość wzmiankowania i wywoływania użytkowników przez poprzedzenie nazwy użytkownika znakiem @. Nie jest jeszcze znany termin, kiedy funkcje te trafią do stabilnego wydania, które znaleźć możnaw naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)