WhatsApp goni za konkurencją: funkcja odtwarzanie muzyki już w testach

Strona głównaWhatsApp goni za konkurencją: funkcja odtwarzanie muzyki już w testach
23.06.2016 17:34
WhatsApp goni za konkurencją: funkcja odtwarzanie muzyki już w testach

WhatsApp to bezsprzecznie jeden z największych graczy na rynku mobilnych komunikatorów, jednak nieczęsto mamy okazję pisać o nim w kontekście ważnych i dużych aktualizacji. Taka wreszcie się nadarzyła. Według niemieckiego serwisu Macerkop.de, do aplikacji trafi wkrótce sporo nowości.

bEqTiBqt
Fot. macerkopf.de
Fot. macerkopf.de

W niedostępnej oficjalnie testowej kompilacji i według nieoficjalnej listy zmian, twórcy WhatsAppa skupili się przede wszystkim na dostarczaniu użytkownikom funkcji, z których mogli w większości korzystać już wcześniej u konkurencji. Bardziej niż powiew świeżości, nowości stanowią zatem raczej próby nadrobienia zaległości.

Na pierwszy ogień poszła zatem całkiem rozbudowana możliwość dzielenia się muzyką. Wysyłać pliki dźwiękowe będzie można nie tylko z pamięci urządzenia, ale także udostępniać je z usługi Apple Music. Na razie nie pojawiły się informacje o integracji z innymi usługami muzycznymi. Po przesłaniu utworu, adresat zobaczy okładkę płyty oraz odtwarzacz, posłuchać będzie go można bezpośrednio w aplikacji.

Fot. macerkopf.de
Fot. macerkopf.de

Kolejny zmiany, które trudno postrzegać inaczej niż konieczne naśladownictwo, stanowią publiczne czaty grupowe (podobne do kanałów w Telegramie), a także możliwość wzmiankowania i wywoływania użytkowników przez poprzedzenie nazwy użytkownika znakiem @. Nie jest jeszcze znany termin, kiedy funkcje te trafią do stabilnego wydania, które znaleźć możnaw naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEqTiBrr