WhatsApp i znikające wiadomości. 7 dni i po wszystkim

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Karolina Kowasz

29.09.2021 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż kontrowersje związane z aplikacją WhatsApp nie milkną, wielu użytkowników nadal korzysta z tego programu. Jako komunikator jest bardzo intuicyjny, przez co wiele osób nie chce się przestawić na nic innego. Szczególnie od kiedy wprowadzono znikające wiadomości.

Wspomniana funkcja w WhatsAppie ma już kilka miesięcy, jednak wielu jego użytkowników nadal nie zdaje sobie sprawy z jej obecności. Niektórzy nie wiedzą w jaki sposób można ją uruchomić i z niej korzystać. Specjalnie dla tych osób, przygotowaliśmy niewielki poradnik, który pomoże pokaże jak można je wysyłać.

Ustawienie znikających wiadomości

By być w stanie przesyłać tego rodzaju wiadomości do innych użytkowników WhatsAppa, konieczne jest najpierw ustawienie odpowiedniej opcji w ustawieniach programu. Zależnie od preferencji, możliwe jest przypisanie ich wysyłania do jednego kontaktu lub grupy. Niemożliwe jest jednak jednoczesne ich włączenie dla wszystkich prowadzonych czatów.

Chcąc ustawić znikające wiadomości w konkretnej konwersacji, musimy najpierw do niej przejść. Następnie należy stuknąć w nazwę kontaktu lub grupy, którą widzimy na górze okna z rozmową. Pojawi nam się okno z ustawieniami konkretnego czatu:

Informacje o grupie w aplikacji WhatsApp
Informacje o grupie w aplikacji WhatsApp

W następnym kroku wybieramy funkcję Znikające wiadomości. WhatsApp przekaże nam podstawowe informacje dotyczące korzystania z tej możliwości:

Informacje dotyczące znikających wiadomości w WhatsAppie
Informacje dotyczące znikających wiadomości w WhatsAppie

Chcąc ustawić znikające wiadomości, wystarczy przestawić opcję z wyłączonej na włączoną i gotowe:

Znikające wiadomości w WhatsAppie
Znikające wiadomości w WhatsAppie

Szczegóły dotyczące korzystania

Po ustawieniu znikających wiadomości, przesłana do innego użytkownika treść zniknie po 7 dniach od jej wysłania. Ustawienie to nie oznacza, że wiadomości czy multimedia znikną z urządzeń, na których zostały zapisane. Należy także pamiętać, że odbiorca zawsze ma możliwość wykonania zrzutu ekranu z wysłanymi przez nas treściami, a przez to - zapisania ich w formie graficznej.

Jeżeli zmienimy zdanie i zechcemy wyłączyć znikanie wiadomości, to możemy w dowolnym momencie wejść ponownie do ustawień konkretnej konwersacji. Przełączenie opcji w tryb wyłączenia sprawi, że wiadomości przestaną znikać z prowadzonej przez nas rozmowy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)