WhatsApp ma nową wersję beta. Umożliwi jednoczesne korzystanie z czterech urządzeń bez telefonu

WhatsApp ma nową wersję beta. Umożliwi jednoczesne korzystanie z czterech urządzeń bez telefonu

WhatsApp ma nową wersję beta. Umożliwi jednoczesne korzystanie z czterech urządzeń bez telefonu
Karolina Kowasz
15.07.2021 11:37

Poprzednie doniesienia o aplikacji webowej WhatsApp nie pozostawiały złudzeń co możliwości korzystania z niej. Konieczne było jednoczesne posiadanie włączonego i podłączonego smartfona z zainstalowaną aplikacją. Nowa wersja ma to jednak zmienić.

Zgodnie z doniesieniami The Verge, komunikator WhatsApp przeznaczony na desktopy stara się uzyskać możliwość, w której obsługa wielu urządzeń, bez jednoczesnego podłączania telefonu, stanie się możliwa. Użytkownicy mają dostać możliwość komunikowania się z czterech, dowolnych urządzeń.

Wcześniej i teraz

The Verge powołuje się na słowa Marka Zuckerberga, który opowiedział o technicznych wyzwaniach związanych z utrzymywaniem pełnego szyfrowania. To zaś jest niezbędne, by zapewnić użytkownikom pełne bezpieczeństwo i umożliwić korzystanie z WhatsAppa na kilku urządzeniach, bez jednoczesnego włączania smartfona.

Użytkownicy aplikacji mają nadzieję, że nowa funkcja obsługi wielu urządzeń, o której mówiono od miesięcy, będzie również obsługiwać synchronizację historii czatów. Dzięki temu możliwe będzie bezproblemowe synchronizowanie wiadomości na różnych urządzeniach, bez podłączonego smartfona z bazowo zainstalowanym WhatsAppem.

Faza testów

Przekazane informacje mówią, że początkowo nowa wersja beta zostanie skierowana do ograniczonej grupy testerów. Stanowią oni osoby, które zgłosiły się do udziału w programie beta WhatsApp. Twórcy komunikatora mają nadzieję, że da im to możliwość szybkiego zebrania wrażeń codziennych użytkowników aplikacji i poprawienia jej funkcjonalności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)