WhatsApp nie będzie zmuszał do akceptacji zaktualizowanego regulaminu. Jest oświadczenie Facebooka

WhatsApp nie będzie zmuszał do akceptacji zaktualizowanego regulaminu. Jest oświadczenie Facebooka

WhatsApp nie będzie zmuszał do akceptacji zaktualizowanego regulaminu. Jest oświadczenie Facebooka
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
29.05.2021 19:54

Facebook zapowiadał, że stopniowo będzie ograniczać funkcje dla użytkowników WhatsApp, którzy nie zaakceptowali nowych zasad dotyczących prywatności. Firma zmieniła jednak zdanie i wycofała się z wcześniejszych "gróźb".

Użytkownicy WhatsApp mogą odetchnąć z ulgą. Facebook nie będzie ich zmuszał do akceptacji aktualizacji polityki prywatności, która obowiązuje od 15 maja. Początkowo firma zapowiadała, że będzie ograniczać funkcje dostępne w aplikacji dla wszystkich, którzy nie zgodzą się na przyjęcie nowych warunków. Ostatecznie podjęto inną decyzję. W oświadczeniu przekazanym serwisowi "TheNextWeb" Facebook zaznaczył:

Biorąc pod uwagę niedawne dyskusje z przedstawicielami różnych władz i ekspertami ds. prywatności, chcemy wyjaśnić, że obecnie nie planujemy ograniczać funkcjonalności działania WhatsApp dla tych, którzy jeszcze nie zaakceptowali nowych zasad. Zamiast tego będziemy od czasu do czasu przypominać o nich użytkownikom – także podczas korzystania z wybranych funkcji opcjonalnych.

Facebook

Decyzja firmy najprawdopodobniej ma związek z chęcią utrzymania dotychczasowych użytkowników oraz krytyką "zmuszania" do zaakceptowania zaktualizowanego regulaminu. Wiele osób odebrało to jako przymusową zgodę na udostępnianie większej ilości danych Facebookowi. Nowa polityka prywatności nie zyskała też przychylności wielu rządów, w tym władz Niemiec i Indii.

Akceptacja zaktualizowanego regulaminu nie będzie koniecznością, ale WhatsApp co jakiś czas przypomni o takiej możliwości. Facebook zaznacza jednak, że pojawiające się alerty nie będą miały stałego charakteru i nie powinny być większą niedogodnością dla użytkowników aplikacji. Uspokaja też, że "aktualizacja regulaminu nie ma wpływu na prywatność jeśli chodzi o osobiste wiadomości".

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)