WhatsApp Pay ma działać na całym świecie. Dziś startuje w pierwszym kraju

WhatsApp Pay ma działać na całym świecie. Dziś startuje w pierwszym kraju

WhatsApp Pay już działa w Brazylii /Fot. Shutterstock
WhatsApp Pay już działa w Brazylii /Fot. Shutterstock
Arkadiusz Stando
15.06.2020 17:40

Na początku lutego Mark Zuckerberg zapowiadał wprowadzenie WhatsApp Pay na całym świecie. Miało do tego dojść w przeciągu pół roku. Po czterech miesiącach usługa oficjalnie rusza w pierwszym państwie - Brazylii.

Płatności przez WhatsApp były już testowane w Indiach. Korzystało z nich około milion użytkowników. Pilotażowy projekt okazał się sukcesem, więc pora wprowadzić go w życie. Jako pierwsza startuje Brazylia. Nie wiadomo natomiast kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia funkcji w pozostałych krajach świata.

Obraz

Mark Zuckerberg kupił WhatsApp od Jana Kuma i Briana Actona za niewyobrażalną kwotę 19 miliardów dolarów w 2014 roku. Od tego czasu twórca Facebooka poszukuje sposobu na zarabianie dzięki tej aplikacji. Były pomysły wprowadzenia pełnoekranowych reklam, a finalnie skończyło się na umieszczaniu ich w formie dodatkowej konwersacji.

To jednak za mało, aby zwrócić wydane pieniądze. Zuckerberg przyjął więc inną strategię - wyposaży WhatsApp w funkcję płatności. Właściwie wkrótce wszystkie jego aplikacje mają korzystać z własnego "Pay". W Stanach Zjednoczonych działa już Facebook Pay, a teraz pora na płatności w WhatsApp.

WhatsApp Pay rusza w Brazylii - Zuckerberg komunikuje na Facebooku15 czerwca Mark Zuckerberg poinformował o uruchomieniu funkcji WhatsApp Pay dla użytkowników mieszkających w Brazylii. W tym kraju z komunikatora należącego do Facebook Inc. korzysta aż 120 milionów ludzi, czyli ponad połowa społeczeństwa. Nic dziwnego, że zdecydowano wprowadzić WhatsApp Pay właśnie tam.

"Dzisiaj uruchamiamy funkcję płatności dla osób korzystających z WhatsApp w Brazylii. Umożliwiamy wysyłanie i odbieranie pieniędzy w tak prosty sposób jak udostępnianie zdjęć. Umożliwiamy również małym firmom sprzedaż w ramach WhatsApp" - podaje Zuckerberg.

Wśród szczegółów, Zuckerberg wymienił, że infrastruktura tej funkcji opiera się na rozwiązaniu Facebook Pay. Pozwala przesyłać pieniądze każdej wybranej osobie, a także dokonywać zakupów. Usługa jest już kompatybilna dla klientów banków Banco de Brasil, Nubank, Sicredi i została wprowadzona we współpracy z Cielo, firmą zajmującą się płatnościami w Brazylii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)