WhatsApp testuje nową funkcję. Flegmatykom się nie spodoba

WhatsApp testuje nową funkcję. Flegmatykom się nie spodoba

Trwają testy nowej funkcji w WhatsAppie
Trwają testy nowej funkcji w WhatsAppie
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek
26.04.2021 09:42

Twórcy WhatsAppa testują nową opcję w ramach tzw. "znikających wiadomości". W komunikatorze można je wysyłać już teraz, ale obecnie nie ma w tym zakresie żadnej konfiguracji i treść znika dopiero po 7 dniach. Wkrótce ma się to zmienić.

Jak bowiem donosi WABetaInfo, WhatsApp w testowej wersji już teraz oferuje rozszerzone opcje, w których pojawiła się możliwość wysyłania wiadomości, które znikną już po 24 godzinach. To realizacja zapowiedzi sprzed kilku tygodni, ale wbrew wcześniejszym obawom, twórcy nie zdecydowali się równocześnie zrezygnować z opcji 7-dniowej.

W praktyce zatem, po aktualizacji użytkownicy WhatsAppa sami będą mogli wybrać, czy chcą, by ich wiadomości zniknęły po 7 dniach jak dotychczas lub już po 24 godzinach. Oczywiście obydwie te opcje są nieobowiązkowe, bo w komunikatorze wciąż będzie można wysyłać wiadomości w standardowy sposób, bez automatycznego usuwania z historii czatu.

Nowa, 24-godzinna opcja automatycznego usuwania wiadomości w WhatsAppie (faza testowa).
Nowa, 24-godzinna opcja automatycznego usuwania wiadomości w WhatsAppie (faza testowa).© WABetaInfo

Znikające wiadomości to opcja, którą rozmówcy w WhatsAppie mogą wykorzystać na przykład do przekazywania sobie bardziej poufnych informacji, które w normalnym przypadku i tak chcieliby usunąć z historii czatu. Warto mieć jednak na uwadze, że tryb ten nie powstrzyma odbiorcy przed wykonaniem zrzutu ekranu wiadomości czy skopiowaniem jej treści. Szczegóły można znaleźć w dokumentacji WhatsAppa.

Niestety, w tym momencie nie wiadomo, kiedy nowa, 24-godzinna opcja automatycznego usuwania wiadomości trafi do stabilnej wersji WhatsAppa. Mając jednak na uwadze, że to stosunkowo niewielka nowość, można zakładać, że jest to co najwyżej kwestia kilku tygodni i najbliższych aktualizacji komunikatora.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)